Po prawie 30 – latach służby strażacy żegnają drabinę mechaniczną. Wzięła udział w ponad 4 tysiącach akcji i ćwiczeń

Po prawie 30 - latach służby strażacy żegnają drabinę mechaniczną. Wzięła udział w ponad 4 tysiącach akcji i ćwiczeń
28 – lat tyle czasu służył świnoujskim strażakom specjalny samochód pożarniczy, drabina Iveco Magirus-Deutz. W środę, 2 czerwca wysłużona drabina zakończyła swoją służbę.

Jak informuje straż pożarna w Świnoujściu, w strażackiej nomenklaturze to SD 30, czyli samochód z drabiną mechaniczną o wysokości ratowniczej 30 m i trafiła ona do Komendy Rejonowej PSP w Świnoujściu z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu 19 marca 1993 r. z przebiegiem 7617 km. Jak dowiadujemy się od straży pożarnej polecenie w tej sprawie wydał Komendant Główny PSP. Od tego czasu wzięła ona udział w ponad 4 tysiącach akcji i ćwiczeń.
Po prawie 30 - latach służby strażacy żegnają drabinę mechaniczną. Wzięła udział w ponad 4 tysiącach akcji i ćwiczeń [1]

Co się z nią teraz stanie?

Zgodnie z decyzją Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nowym ma trafić do Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerznie w Powiecie Kamieńskim.

Stara drabina ma już swoją godną następczynię. Jak już wcześniej informowaliśmy będzie to drabiną SD 40 Rosenbauer na podwoziu MAN o wysokości ratowniczej 40 m z funkcją łamanego przęsła, co znacznie poszerzy możliwości ratownicze świnoujskich strażaków.
źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl