Poczta Polska promuje aktywność sportową. Uczestnicy Wirtualnej Triady Sportowej 2021 pokonali dystans prawie 10 tys. km

Znamy już oficjalne wyniki! Poczta Polska, wraz z Partnerami z Grupy Kapitałowej Spółki, po raz kolejny zorganizowała wirtualne wydarzenie sportowe dla pracowników i ich bliskich oraz sympatyków firmy – Wirtualną Triadę Sportową. Celem organizacji tej sportowej inicjatywy było uczczenie kolejnej 463. rocznicy założenia Poczty Polskiej oraz pomoc finansowa dla beneficjentów Fundacji „Pocztowy Dar” i lokalnych klubów sportowych. Uczestnicy tegorocznej edycji wykupili łącznie ok. 1500  pakietów startowych i rywalizując w 3 dyscyplinach (marsz, bieg, jazda na rowerze), pokonali łączny dystans prawie 10 000 km.

Tegoroczna edycja zmagań sportowych Poczty Polskiej przebiegała w sposób hybrydowy. Wirtualną Triadę Sportową zainaugurował Bieg o Puchar Poczty Polskiej na świeżym powietrzu, który odbył się w sobotę, 16 października w malowniczym parku Szymańskiego w Warszawie. Rywalizacja przebiegała w ramach 3 różnych dystansów biegowych (2 km, 5 km i 10 km) i dodatkowo, po raz pierwszy dołączono do niej kolejną dyscyplinę – marsz na dystansach 2 i 5 km. W tegorocznej edycji po raz pierwszy wzięli udział m.in. podchorążowie z gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej.

Bieg o Puchar Poczty Polskiej został połączony z piknikiem. Uczestnikami wydarzenia stali się nie tylko sami Pocztowcy, ale także ich rodziny, przyjaciele i sympatycy. Byli wśród nich zarówno pasjonaci biegania, jak i miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu.  W trakcie wydarzenia nie zabrakło atrakcji także dla najmłodszych. Mali sportowcy mogli wziąć udział w „Biegu Młodego Pocztowca” – na dystansie 100 m, w dwóch kategoriach wiekowych – dla dzieci do lat 6 oraz 7-10 lat.

– Poczta Polska kolejny już raz jest organizatorem inicjatyw sportowych, poprzez które celebruje rocznicę utworzenia przez swego założyciela – króla Zygmunta II Augusta. Przy tej okazji promujemy także aktywność sportową, gdyż obecnie, w trudnym dla wszystkich okresie pandemii, dbanie o zdrowie i odporność jest kwestią kluczową dla każdego z nas – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Cieszymy się, że tegoroczna Wirtualna Triada Sportowa zachęciła do uczestnictwa w zmaganiach sportowych nie tylko naszych Pracowników i ich rodziny, ale także szerokie grono sympatyków Poczty. Liczymy na kontynuację tego trendu w kolejnych latach – dodał Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.  

W ramach głównej rywalizacji Wirtualnej Triady Sportowej 2021, która odbywała się w terminie 16-31.10.2021, rywalizacja przebiegała w dyscyplinach: bieg, marsz, jazda na rowerze, albo stanowiła połączenie wszystkich z ww. Tegorocznej Wirtualnej Triadzie Sportowej, podobnie jak wszystkim wydarzeniom sportowym organizowanym rokrocznie przez Pocztę Polską, przyświecał szczytny cel – środki z pakietów startowych i indywidualnych wpłat zostaną przeznaczone na pomoc dla podopiecznych Fundacji „Pocztowy Dar”. Za jej pośrednictwem lokalne kluby sportowe otrzymają pomoc, która ułatwi im funkcjonowanie i treningi dla małych i trochę większych miłośników sportu.

Partnerami wydarzenia były Spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej: Envelo, Postdata, Bank Pocztowy, Poczta Polska Dystrybucja i Pocztylion – Arka PTE.

Adblock test (Why?)

zródło: Infowire.pl

Radio Świnoujście

FREE
VIEW