Podatek od nieruchomości – nowe stawki

Podatek od nieruchomości - nowe stawki
Maksymalną stawkę podatku od nieruchomości określa co rok Minister Finansów. Gminy mogą zadowolić się niższym podatkiem – to ich dochód, nie państwa. Czy korzystają z takiej możliwości? Jaką stawkę podatku od nieruchomości zapłacą w 2022 r. mieszkańcy największych miast? W 2022 r. właściciele nieruchomości muszą się liczyć z ok. 4% podwyżką.

Podatek od nieruchomości – co warto wiedzieć?
Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych wyjaśnia, że obowiązek zapłacenia podatku od nieruchomości spoczywa na: właścicielach nieruchomości lub obiektów budowlanych, posiadaczach samoistnych nieruchomości lub obiektów budowlanych, użytkownikach wieczystych gruntów, posiadaczach zależnych nieruchomości lub ich części stanowiących własność państwa lub samorządu terytorialnego.
Podatek od nieruchomości - nowe stawki [1]

Podatek od nieruchomości 2022 – najdroższe miasta
Które największe miasta zdecydowały się na zastosowanie maksymalnych stawek podatku od nieruchomości? W 2022 roku największy podatek od nieruchomości zapłacą mieszkańcy Szczecina, Bydgoszczy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Gdańska i Warszawy.

Podatek od nieruchomości 2022 – najtańsze miasta
Co ciekawe, najniższy podatek od nieruchomości zapłacą mieszkańcy Zielonej Góry, gdzie stawka za mieszkanie lub dom jest niemal o połowę niższa od maksymalnej.Podatek od nieruchomości - nowe stawki [2]

Źródło: gethome.pl/blog/podatek-od-nieruchomosci/

Radio Świnoujście

FREE
VIEW