Podczas konferencji prasowej oficjalnie zainaugurowano FAMĘ 2021

Podczas konferencji prasowej oficjalnie zainaugurowano FAMĘ 2021
Tegoroczna FAMA ma już za sobą pierwsze spotkanie z mieszkańcami. Niedzielną imprezę relacjonowaliśmy już na naszym portalu. Osiedlowy prolog festiwalu o jeden dzień poprzedził oficjalną inaugurację, która tym razem odbyła się przy przejściu n plażę obok „Słodkiego Centrum”. O planach Famowiczów na najbliższy tydzień mówili dyrektor festiwalu Patryk Stanisz oraz Sławomir Przybył-dyrektor programowy. Tę plenerową konferencję prasową prowadził rzeczni festiwalu Daniel Źródlewski. Władze miasta reprezentował zastępca prezydenta Świnoujścia odpowiedzialny m.in. za kulturę.

Już dziś, w poniedziałek 23 sierpnia w hali Basenu Północnego od 22.00 ruszy festiwalowa scena. Codziennie prezentować się tam będą olejni wykonawcy Famy. Jako pierwszy zagra WaluśKraksaKryzys.Ten pierwszy koncert miał wg planó1) towarzyszyć promenadowej konferencji jednak niepewna aura sprawiła, że organizatorzy zdecydowali się przenieść go pod dach. Oprócz koncertów „Fama” proponuje w tym roku kilka cykli spotkań, w tym cieszące się od lat dużym powodzeniem „Miejsca Literatury” w Miejscu Sztuki 44. Famowiczów spotkamy także na Placu Wolności gdzie zaskoczą przechodniów performerzy.

Zastępca prezydenta Świnoujścia życzył Famie powodzenia i zapewnił o stałym wsparciu miasta dla inicjatyw młodych twórców. Przy okazji wspomniano ponad półwieczną już tradycję Famy i szereg wielkich postaci polskiej sceny, którzy pierwsze kroki stawiali właśnie w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl