Pokémony kończą 25 lat i będą świętować w najlepszym towarzystwie

01/20/21

Pokémony kończą 25 lat i będą świętować w najlepszym towarzystwie

Seria Pokémon w 2021 roku obchodzi swoje 25. urodziny. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, przede wszystkim muzycznych. Gwiazdą, która będzie uczestniczyć w świętowaniu, jest Katy Perry – prywatnie wielka fanka serii.

Kultowa franczyza, w skład której wchodzą m.in. anime oraz gry, obchodzi w tym roku 25-lecie. Aby odopowiednio uczcić tę ważną rocznicę, The Pokémon Company łączy siły z Universal Music Group. O tym, jak od 1996 rozwija się imperium Pokémonów, można przekonać się, oglądając pierwszą oficjalną zapowiedź urodzinowych atrakcji:

Każda szanująca się impreza potrzebuje dobrej playlisty. Na urodziny Pokémonów w 2021 wszyscy są zaproszeni. W programie „P25 Music” wezmą udział największe światowe gwiazdy. Pierwszą z nich jest Katy Perry, która tak opowiada o swoich wspomnieniach z kultową serią:

Pokémony są w moim życiu stałym elementem, od czasu gier na Game Boyu, poprzez karty Pokémon TCG, aż do przygód z łapaniem Pokémonów na ulicy z Pokémon GO. Podczas trasy koncertowej w Japonii odwiedziłam Pokémon Café. Dlatego udział w urodzinowej kampanii jest prawdziwym zaszczytem. Ta seria od 25 lat daje mi tak dużo radości. Jest to ekscytujące, że od 1996 roku możemy obserwować, jak Pokémony dają frajdę kolejnym pokoleniom na całym świecie.

-Katy Perry

Colim Palmer, wiceprezes marketingu The Pokémon Company, podkreśla: – Katy Perry daje ludziom szczęście i podnosi na duchu, podobnie jak Pokémony. Jest wspaniałą ambasadorką 25. urodzin. Nie możemy się doczekać, aż fani muzyki będą mogli usłyszeć. Jakie atrakcje przygotowaliśmy na tę wyjątkową rocznicę.

LJ Gutierrez z UMGB dodaje: – Możliwość wspólnego świętowania 25. urodzin Pokémonów jest prawdziwym zaszczytem. Wpływ franczyzy na popkulturę jest olbrzymi. Pracując z The Pokémon Company przygotowaliśmy roczny program pełen atrakcji, w który zaangażowaliśmy artystów ze wszystkich labeli należących do Universal Music Group. Bo jaki jest lepszy sposób na wspólne świętowanie na całym świecie, jeśli nie poprzez potęgę muzyki?

Szczegóły współpracy Katy Perry oraz kolejne informacje i nazwiska artystów związane z programem „P25 Music” zostaną podane wkrótce.

Katy Perry w sierpniu 2020 wydała album „Smile” – kolekcję piosenek przepełnionych siłą oraz wdzięcznością, które narodziły się z osobistej podróży gwiazdy przez mroczne czasy. Od czasu debiutu Katy Perry w barwach Capitol Records z „One of the Boys” (2008), artystka zgromadziła ponad 50 miliardów streamów i sprzedała 48 mln egzemplarzy albumów. Jej kolejne albumy – „Teenage Dream”, „PRISM”, „Witness” – przyniosły mnóstwo światowych hitów. Wyświetlenia klipu „Roar” z 2013 przekroczyły 3 miliardy – Perry jest pierwszą wokalistką solową, której udała się ta sztuka. Katy była też pierwszą artystką, której cztery klipy przekroczyły pojedynczo miliard wyświetleń. „Firework” i „Last Friday Night” przekroczyły milion, a „Dark Horse” ma ponad 2,7 miliardów. Występ Katy Perry z przerwy finału Super Bowl w 2015 jest najpopularniejszym w historii wydarzenia. Artystka należy do elitarnego klubu RIAA 100 Million Certified Songs.

Katy Perry to nie tylko gwiazda muzyki, ale też aktywistka. Współpracuje m.in. z UNICEFem, działa na rzecz osób żyjących z HIV/AIDS, wspiera także akcje na rzecz zdrowia, edukacji i równości. W 2016 roku otrzymała Audrey Hepburn Humanitarian Award.

Źródło: Universal Music Polska