Ponowne pylenie terminala przeładunkowego surowców rolnych w Świnoujściu firmy BUNGE – mieszkańcy apelują o rozwiązanie problemu!!!

Ponowne pylenie terminala przeładunkowego surowców rolnych w Świnoujściu firmy BUNGE - mieszkańcy apelują o rozwiązanie problemu!!!
Pylenie z portu w Świnoujściu to poważny problem, który od wielu lat przysparza mieszkańcom wiele kłopotów. Dla jednego z naszych Czytelników stał się on na tyle uciążliwy, że postanowił przesłać nam zdjęcie z terenu portu, na którym widać rozchodzący się w powietrzu pył. Takie zjawisko nie tylko jest nieestetyczne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia ludzi.

Mieszkańcy Warszowa zmagają się z pyleniem z portu, mają prawo oczekiwać od władz miasta działań mających na celu rozwiązanie tego problemu. Jednym z powodów, dla których mieszkańcy są tak zaniepokojeni sytuacją, jest fakt, że inwestycja została oddana do eksploatacji w 2011 roku, a mimo to wciąż nie znaleziono rozwiązania problemu pylenia.

Warto przyjrzeć się bliżej historii tej inwestycji. W czasach, gdy port powstawał, prezydentem Świnoujścia był Janusz Żmurkiewicz, a jego zastępcą Andrzej Szczodry, który był odpowiedzialny za decyzje rozwoju miasta, który wtedy miał wpływ na pewnie decyzje.

Mieszkańcy okolic portu cierpią na skutek pylenia. Warto zwrócić uwagę, że w innych krajach inwestuje się w nowoczesne technologie, które mają na celu zapobieganie pyleniu. Zastosowanie takich rozwiązań w Świnoujściu byłoby z pewnością korzystne dla mieszkańców Warszowa, a także dla całego miasta.

Inwestycja ta, pomimo jej korzyści ekonomicznych, jest zbyt uciążliwa dla mieszkańców i środowiska.

Niezależnie od przyczyn, fakt pozostaje faktem – pylenie z portu w Świnoujściu jest problemem, który wymaga rozwiązania.

Mieszkańcy miasta mają prawo oczekiwać działań ze strony władz miasta, którzy maja głos prawny i są w stanie zaoferować skuteczne rozwiązania.

Firma Bunge Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy Bunge – światowego lidera w przetwórstwie nasion oleistych i największego na świecie producenta olejów roślinnych. Terminal w porcie morskim w Świnoujściu jest jedną z największych inwestycji spółki w tej części Europy.

Mieszkańcy mają wciąż nadzieję że ktoś to w końcu ogarnie.

źródło: www.iswinoujscie.pl