Post Malone i Morgan Wallen we wspólnej piosence „I Had Some Help”

Źródło: Universal Music Polska
05/10/24

Post Malone i Morgan Wallen we wspólnej piosence „I Had Some Help”

Wyczekiwany singiel już w sieci.

Kilka dni po premierowym wykonaniu na żywo, Post Malone i Morgan Wallen prezentują studyjną wersję swojej wspólnej piosenki „I Had Some Help”. Autorami singla są Post, Morgan, a także Louis Bell, Ryan Vojtesak, Ashley Gorley, Ernest Keith Smith i Hoskins, natomiast producentami – Louis Bell, Charlie Handsome i pełniący funkcję koproducenta Hoskins. „I Had Some Help” ukazała się nakładem Mercury Records / Republic przy współpracy z Big Loud Records.

Singiel znajdzie się naszykowanym przez Posty’ego na ten rok, pierwszym pełnoprawnym albumie country w jego karierze. Artyści wykonali ten utwór po raz pierwszy na niedawnym Stagecoach Festivalu w kalifornijskim Indio. Drugiego dnia imprezy Post zadebiutował na scenie Stagecoach, grając zestaw coverów country i goszcząc na scenie gwiazdy – Brada Paisleya, Sarę Evans i Dwighta Yoakama. Trzeciego pojawił się gościnnie u Wallena, wykonując dla kompletu publiczności „I Had Some Help”.

Post Malone to nagrodzony dziewięcioma diamentowymi płytami, nominowany do Grammy fenomen z Dallas. Artysta regularnie zmienia historię, zaciera granice i z każdym ruchem wywołuje gorące dyskusje w internecie. Objawił się w 2015 r. diamentowym singlem „White Iverson”, w kolejnych latach wydał m.in. „Congratulations” z Quavo, „Rockstar”, w którym gościnnie pojawił się 21 Savage, „Sunflower” z Swae Lee i wiele innych hitów. Artysta ma na koncie pięć albumów. Ostatni – „Austin” – ukazał się w lipcu ubiegłego roku.

Wspomniany singiel „Sunflower” zapisał się w historii jako piosenka nagrodzona największą liczbą platynowych płyt w Stanach Zjednoczonych. Do dziś ma ich 17, a to na pewno nie koniec.

Z osiągnięciami, których prawdopodobnie nikt nigdy nie przebije, pokoleniem pozostających pod wpływem jego uroku artystów i fanów z całego świata Post Malone nie zamierza się zatrzymywać i w tym roku kolejny raz zmieni bieg historii. Więcej informacji na temat jego nowego krążka poznamy wkrótce.

Kiedy zdobywca 11 statuetek Billboard Music Awards w 2023 r. wydał swój trzeci album „One Thing At A Time”, natychmiastowy sukces krążka sprawił, że „The New York Times” ogłosił go jedną z największych gwiazd popu. Album utrzymywał się na szczycie Billboard 200 przez 19 tygodni, wyprzedzając tym samym „Ropin’ the Wind” Gartha Brooksa w kategorii albumów country będących najdłużej na pierwszym miejscu zestawienia. Singiel „Last Night” pokrył się sześciokrotną platyną i spędził 16 tygodni na szczycie listy Billboard Hot 100. Piosenka zgromadziła do dziś ponad 1,5 mld streamów,

Ubiegłoroczna, obejmująca trzy kontynenty trasa koncertowa Wallena zgromadziła łącznie ponad 2,4 mln fanów. W kilku miejscach artysta pobił rekordy frekwencji. W kwietniu tego roku artysta wrócił na obejmującą 29 dodatkowych koncertów trasę. Aż 24 z nich to koncerty stadionowe. Wallen przekazuje 3 dolary z każdego sprzedanego biletu na rzecz swojej fundacji Morgan Wallen Foundation.

 

blank