Poszedł do lasu i się zgubił. 30 – latek błądził przez prawie 6 godzin!

Dramatyczne chwile przeżył 30-letni mieszkaniec Świnoujścia, który wybrał się w niedzielę 7 marca 2021 roku na spacer do lasu. Niestety, mężczyzna, wracając, zgubił drogę do samochodu, a następnie wszedł na bagnisty teren, po którym błądził przez około sześć godzin. Po godzinie 22:30, zmarznięty i przemoczony 30-latek zadzwonił na numer alarmowy z prośbą o ratunek. Na wskazane przez 30-latka miejsce zadysponowani zostali funkcjonariusze policji, którzy rozpoczęli akcję poszukiwawczą.
Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia od wyziębionego mężczyzny, na miejsce udał się sierż. sztab. Paweł Lisok wraz z sierż. Michałem Marońskim, którzy doskonale znają teren, na którym zagubił się mieszkaniec Świnoujścia. Przy wykorzystaniu radiowozu Isuzu D-Max, który został zakupiony w ubiegłym roku dzięki środkom pieniężnym przekazanym przez Gminę Miasto Świnoujście oraz Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, policjanci rozpoczęli poszukiwania. Działania świnoujskich stróżów prawa wspomagali funkcjonariusze z OPP w Szczecinie.

Po godzinie od zgłoszenia funkcjonariusze odnaleźli 30-letniego mężczyznę, który był przemoczony i miał objawy hipotermii. Funkcjonariusze udzielili wyziębionemu mężczyźnie pierwszej pomocy, okrywając go kocem termicznym oraz nakazując zdjąć mokre ubrania, przez które jego organizm szybciej się wychładzał. Na miejsce wezwany został Zespół Ratowników Medycznych, którzy przewieźli mężczyznę z objawami hipotermii do szpitala.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom sierż. sztab. Paweł Lisok oraz sierż. Michał Maroński ocalili zagubionemu 30-latkowi życie.

Wychodząc do lasu, pamiętajmy o tym, aby:

– powiadomić swoich bliskich o tym, że wychodzisz.
– powiedzieć jaką trasą będziesz się poruszać.
– poinformować o planowanej godzinie powrotu.
– zabrać ze sobą w pełni naładowany telefon komórkowy, latarkę, która jest nieoceniona, gdy w lesie zastanie nas zmrok, jedzenie oraz picie, a jeżeli chorujesz, to także leki.
-ubrać się ciepło, adekwatnie do panującej pogody.
-poruszać się ścieżkami, które znasz.
– planować trasę tak, aby wyjść z lasu przed zmrokiem.
– jeżeli nie możesz znaleźć drogi powrotnej, nie czekaj, zadzwoń pod numer alarmowy 112.

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl