Pożar pustostanu na dawnym terenie ośrodka Grodek – trudności z gaszeniem i plany na przyszłość. Na miejscu unosiło się dużo gryzącego dymu!

Pożar pustostanu na dawnym terenie ośrodka Grodek - trudności z gaszeniem i plany na przyszłość. Na miejscu unosiło się dużo gryzącego dymu!
Dzisiaj wieczorem na dawnym terenie ośrodka Grodek doszło do pożaru budynku pustostanu. Prawdopodobnie przyczyną pożaru były śmieci palone wewnątrz obiektu, które zapaliły całą konstrukcję. Na miejsce zdarzenia skierowano trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 1 wóz strażacki wojskowej straży pożarnej. Gaszenie trwało bardzo długo, ponieważ wiatr utrudniał pracę strażakom. Na miejsce oprócz strażaków przyjechała także policja.

Straże pożarne zostały wezwane na miejsce w środę, 19 kwietnia przed godziną 19:00, a aktualnie trwa rozbiórka budynków. Planowane jest, że na tym terenie w przyszłości powstanie nowoczesny aparthotel w otoczeniu przyrody. Dym, który rozprzestrzeniał się na okolicę, był bardzo gryzący w gardło. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru.
Pożar pustostanu na dawnym terenie ośrodka Grodek - trudności z gaszeniem i plany na przyszłość. Na miejscu unosiło się dużo gryzącego dymu! [1]

To kolejny przykład na to, jak ważne jest odpowiednie zarządzanie terenami pustostanów. Takie miejsca są często narażone na pożary, co może stanowić zagrożenie dla ludzi i otoczenia. Dlatego należy zadbać o to, aby takie tereny były odpowiednio zabezpieczone i pilnowane.Pożar pustostanu na dawnym terenie ośrodka Grodek - trudności z gaszeniem i plany na przyszłość. Na miejscu unosiło się dużo gryzącego dymu! [2]

Warto także podkreślić, że pożary takie jak ten mogą być bardzo niebezpieczne i powodować poważne straty materialne oraz zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Dlatego bardzo ważne jest, aby w razie pożaru niezwłocznie powiadomić służby ratownicze i przestrzegać ich poleceń.

Miejmy nadzieję, że w przyszłości takie zdarzenia będą się zdarzać coraz rzadziej i że właściciele terenów pustostanów będą dbać o ich odpowiednie zabezpieczenie.
źródło: www.iswinoujscie.pl