Pracowita noc ratowników medycznych

iswinoujscie.pl • Piątek [01.01.2021, 13:40:42] • zachodniopomorskie

Pracowita noc ratowników medycznych

fot. WSPR

Służby medyczne nie świętują beztrosko, jeśli mają dyżur, muszą być w ciągłej gotowości. Sylwestrowe noce są zazwyczaj szczególnie pracowite, taka była również ta miniona. Ratownicy medyczni byli wzywani ponad 600 razy. Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie podała szczegółowe informacje.

– Pomiędzy godz. 19.00 w czwartek 31.12.2020 a godz. 6.00 w piątek 1.01.2021 dyspozytorzy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w dyspozytorniach w Kołobrzegu i Szczecinie odebrali ponad 600 zgłoszeń od mieszkańców naszego regionu. Najwięcej z nich wpłynęło po północy.

Zgłoszenia dotyczyły głównie osób, które nadużyły alkoholu lub zażyły środki odurzające i doznały urazów po upadku lub też po wdaniu się w bójkę. Sporo z tych zgłoszeń dotyczyło osób nieletnich. Wśród pacjentów były osoby nieprzytomne, z zaburzeniami zachowania, samookaleczeniami lub po próbach samobójczych. Nie odnotowano poważnych wypadków komunikacyjnych.
W porównaniu z analogicznymi okresami w latach ubiegłych mniej było osób, które doznały urazów związanych z odpalaniem fajerwerków czy petard. Najpoważniejsze tego typu zgłoszenie miało miejsce w okolicach Drawska Pomorskiego gdzie ok. 70-letni mężczyzna doznał poważnego urazu dłoni z częściową amputacją palców.

Nie brakowało zgłoszeń dotyczących osób zakażonych koronawirusem, które skarżyły się na pogorszenie stanu zdrowia i silną duszność.

Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl