Premiera albumu Kali Uchis „Red Moon In Venus”

4acfbc40a37b9ab8bc1708064d87356b

03/03/23

Premiera albumu Kali Uchis „Red Moon In Venus”

Nagrodzona Grammy Kali Uchis z dumą prezentuje nowy anglojęzyczny album „Red Moon In Venus”.

Artystka tak wyjaśnia tytuł: – Miłość to główne przesłanie. „Red Moon in Venus” to ponadczasowa, płomienna ekspresja pożądania, złamanego serca, wiary i szczerości; odzwierciedlenie kobiecości Księżyca i Wenus, które współpracują, by takie elementy jak miłość i domowe życie świetnie ze sobą współpracowały. Płyta reprezentuje wszystkie poziomy miłości: kończenie relacji z miłością, robienie miejsca na nowe uczucie, a także miłość do samego siebie. Wielu astrologów uważa, że krwawy Księżyc może nieźle namieszać w emocjach, a ja myślę, że moja nowa płyta świetnie będzie to reprezentować.

Pitchfork chwali wydawnictwo: – Po części Brigitte Bardot, a po części kolumbijska baddie – 28-latka emanuje delikatną pewnością siebie. „Red Moon in Venus” to do tej pory jej najbardziej intrygujący projekt.

Na „Red Moon In Venus” Kali połączyła siły z Summer Walker, Donem Toliverem i Omarem Apollo. Na płycie znajdziemy wydany w lutym „Moonlight” i styczniowy „I Wish you Roses” z teledyskiem w reżyserii Cho Gi-Seok. 

Wiosną Uchis wyruszy w trasę po Ameryce Północnej. Większość koncertów jest już wyprzedana. Ponadto, artystka należy do największych gwiazd na tegorocznej Coachelli, Lollapaloozie w Chile, Argentynie i Brazylii oraz Estéreo Picnic w Kolumbii.

„Red Moon In Venus” nieprzypadkowo jest mieszanką soulu, R&B, popu i música urbana. Uchis od początku zamierzała stworzyć ponadczasowy album. Nie tylko doprowadziła swoje brzmienie do perfekcji, ale i wykroczyła poza wszelkie szufladki. To odzwierciedlenie wszechstronności jej ducha i talentu, które nieustannie zaskakują od 2012 roku.

W ubiegłym roku Uchis zdobyła trzy nagrody Billboard Latin Music Awards, dwie Billboard Music Awards i American Music Award. W 2021 roku zabrała do domu swoje pierwsze Billboard Latin Music, Grammy, Premios Nuestra Tierra i Univision Premios Juventud, a także wystąpiła na Hispanic Heritage Awards na PBS, gdzie została uznana za „Inspira Honoree 2021”. Gościła okładkę „Office Magazine”, występowała w „The Tonight Show” z Jimmym Fallonem i koncertowała po arenach Ameryki Północnej z Tylerem, The Creator.

Wychowana między Wirginią a Kolumbią, Kali Uchis zyskała rozgłos w 2015 roku dzięki projektowi „Por Vida”. Jej debiutancki album z 2018 roku, „Isolation”, zdobył szerokie uznanie krytyków i znalazł się na wielu listach best of, w tym w „Rolling Stone”, Pitchforku, „NPR” i „Vulture”. Uchis współpracowała i dzieliła sceny z takimi gwiazdami jak SZA, Gorillaz, Jorja Smith, Diplo, Major Lazer, Snoop Dogg, Kaytranada czy Leon Bridges. Podróżowała po całym świecie, dając uznane sety na najważniejszych festiwalach, w tym na Open’er Festival.

Tracklista:

1. in My Garden…

2. I Wish you Roses

3. Worth the Wait (feat. Omar Apollo)

4. Love Between…

5. All Mine

6. Fantasy (feat. Don Toliver)

7. Como Te Quiero Yo

8. Hasta Cuando

9. Endlessly

10. Moral Conscience

11. Not Too Late (interlude)

12. Blue

13. Deserve Me (feat. Summer Walker)

14. Moonlight

15. Happy Now
Źródło: Universal Music Polska