Premiera soundtracku do „Małej Syrenki”

05/22/23

Premiera soundtracku do „Małej Syrenki”

Czas skoczyć w głębiny morza – soundtrack do filmu Disneya „Mała Syrenka” jest już dostępny w serwisach streamingowych! Film w reżyserii Roba Marshalla wejdzie do kin w piątek 26 maja. Oczekiwania na premierę umili nam ścieżka dźwiękowa w dwóch wersjach językowych. W polskiej wersji możemy usłyszeć utwory w wykonaniu Sary James, która użyczyła głosu Ariel.

Płyta zawiera muzykę Alana Menkena i teksty autorstwa Howarda Ashmana z nowymi tekstami Lin-Manuela Mirandy. 26 maja premierę będzie mieć także winyl ze ścieżką dźwiękową. Już teraz możemy obejrzeć klip do „Part of Your World” z fragmentami filmu.

– Alan Menken i Lin-Manuel Miranda napisali wyśmienite trzy nowe piosenki i jedną repryzę, co jest dość niesamowite – zachwyca się reżyser i producent filmu Rob Marshall. – Od zawsze chciałem pracować z Alanem, ale nasze drogi nigdy się nie skrzyżowały. Tym razem na szczęście się to udało. Jakaż to była radość współpracować z Alanem nie tylko nad zupełnie nową ścieżką dźwiękową do filmu, ale i nad tymi spektakularnymi nowymi utworami! Oczywiście pomysł ruszenia naprzód bez wielkiego Howarda Ashmana był co najmniej zniechęcający, ale mieliśmy szczęście, że dołączył do nas mój drogi i genialny przyjaciel Lin – z wielkim szacunkiem i miłością do Howarda i oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Film zawiera trzy nowe piosenki i nową repryzę Menkena i Mirandy, w tym „Wild Unchartered Waters” w wykonaniu Księcia Eryka, „For the First Time” w wykonaniu Ariel, „The Scuttlebutt” w wykonaniu Blagiera i Sebastiana oraz dodatkową repryzę „Part of Your World” Ariel.

Tracklista:

1. Triton’s Kingdom (Score)

2. Part of Your World (Performed by Halle Bailey)

3. Fathoms Below (Performed by Jonah Hauer-King, John Dagleish, Christopher Fairbank, and Ensemble)

4. Part of Your World (Reprise) (Performed by Halle Bailey)

5. Under the Sea (Performed by Daveed Diggs and Cast)

6. Wild Uncharted Waters (Performed by Jonah Hauer-King)

7. Poor Unfortunate Souls (Performed by Melissa McCarthy) 

8. For the First Time (Performed by Halle Bailey)

9. Kiss the Girl (Performed by Daveed Diggs, Awkwafina, Jacob Tremblay and Ensemble)

10. The Scuttlebutt (Performed by Awkwafina and Daveed Diggs)

11. Eric’s Decision (Score)

12. Vanessa’s Trick (Score)

13. Part of Your World (Reprise II) (Performed by Halle Bailey)

14. Kiss the Girl (Island Band Reprise) (Score)

15. Finale (Score)

Tracklista polskiej wersji:

1. Królestwo Trytona

2. Naprawdę chcę (Sara James)

3. Pieśń marynarzy (Karol Jankiewicz, Jakub Szydłowski, Tomasz Traczyński, Obsada)

4. Part of Your World (Repryza) (Sara James)

5. Na morza dnie (Przemysław Glapiński, Obsada)

6. Niezgłębione wody (Karol Jankiewicz)

7. Wyznanie Urszuli (Olga Szomańska) 

8. Grawitacja ściągnęła mnie w dół (Sara James)

9. Całuj ją (Przemysław Glapiński, Katarzyna Dąbrowska, Oliwier Derkacz, Obsada)

10. Zwrotki plotki treść (Katarzyna Dąbrowska, Przemysław Glapiński)

11. Decyzja Eryka

12. Trik Vanessy

13. Naprawdę chcę (Repryza II) (Sara James)

14. Całuj ją (zespół wyspiarski repryza)

15. Finał

„Mała Syrenka” to uwielbiana na całym świecie historia Ariel, pięknej młodej syreny spragnionej przygód. Ariel, najmłodsza z córek króla Trytona (a zarazem najbardziej buntownicza syrenka), pragnie dowiedzieć się więcej o świecie poza morzem. Podczas wizyty na powierzchni zakochuje się w przystojnym księciu Eryku. Syreny mają zakaz interakcji z ludźmi, lecz Ariel musi podążać za głosem serca. Zawiera pakt ze złą morską wiedźmą Urszulą, co daje jej szansę doświadczenia życia na lądzie, ale ostatecznie naraża jej życie – oraz koronę jej ojca – na ogromne niebezpieczeństwo.

W rolę głównej bohaterki wcieliła się piosenkarka i aktorka Halle Bailey („Grown-ish”). W filmie występują także Jonah Hauer-King („O psie, który wrócił do domu”) jako Książę Eryk, zdobywczyni nagrody Tony Noma Dumezweni („Mary Poppins powraca”) jako Królowa, Art Malik („Homeland”) jako Sir Grimsby, nagrodzony Oscarem Javier Bardem („To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Lucy i Desi”) w roli Króla Trytona oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Melissa McCarthy („Czy mi kiedyś wybaczysz?”, „Druhny”) jako Urszula.

Film powstał w reżyserii nominowanego do Oscara Roba Marshalla („Chicago”, „Mary Poppins powraca”). Produkcją zajęli się dwukrotny zdobywca nagrody Emmy Marc Platt („Jesus Christ Superstar Live in Concert”, „Grease: Na żywo”), trzykrotny zdobywca nagrody Tony Lin-Manuel Miranda („Hamilton”, „In the Heights: Wzgórza marzeń”), zdobywca nagrody Emmy John DeLuca („Tony Bennett: An American Classic”) oraz Jeffrey Silver („Król Lew”) w roli producenta wykonawczego.

Album zawiera muzykę wielokrotnego zdobywcy Oscara, Alana Menkena („Piękna i Bestia”, „Aladyn”), teksty autorstwa Howarda Ashmana (który zdobył dwa Oscary za muzykę do animowanej „Małej Syrenki”) a także nowe teksty autorstwa Lin-Manuela Mirandy. Muzykę napisał Alan Menken, a całość nadzorował i wyprodukował Mike Higham („Mary Poppins powraca”, „Tajemnice lasu”).
Źródło: Universal Music Polska