„Prezydent Miasta nie widzi w tym postępowaniu nic nagannego”

„Prezydent Miasta nie widzi w tym postępowaniu nic nagannego”
Niedawno pisaliśmy o wątpliwościach które mają mieszkańcy Świnoujścia, którzy otrzymali z Urzędu Miasta pisma przypominające o wdrażaniu Uchwały Krajobrazowej poprzez wykonywaniu nowych tabliczek adresowych na budynkach. Pytaliśmy, również prezydenta Żmurkiewicza,czy wysyłanie pism i wskazywanie przez urzędnika w randze zastępcy prezydenta miasta, konkretnej firmy do wykonania usług reklamowych nie jest formą nieuczciwej reklamy ukierunkowanej na preferowanie konkretnej firmy i czy nie powinien wyciągnąć z tego powodu konsekwencji?

Okazało się że prezydent nie widzi w tym procederze nic nagannego, jak pisze prezydencki rzecznik: „Celem pisma dotyczącego wdrażania uchwały krajobrazowej na terenie miasta, podpisanego przez Zastępcę Prezydenta Miasta Barbarę Michalską, nie było zachęcanie do korzystania z usług konkretnej firmy. W treści przywołanej informacji, która dotyczy ujednolicenia tablic adresowych w Świnoujściu, pojawia się cena usługi za wykonanie tablicy, proponowana przez firmę realizującą zlecenie dla miasta. Dzięki temu zarządcy nieruchomości, wspólnoty czy spółdzielnie mogą dokonać porównania kwot za wykonanie tabliczek i wybrać wykonawcę z najlepszą ofertą. Prezydent Miasta nie widzi w tym postępowaniu nic nagannego.” Odpowiada redakcji iswinoujscie.pl, Jarosław Jaz.

My mamy wątpliwości czy wskazanie, nawet pośrednie, konkretnej firmy do wykonywania usługi nie narusza interesu innych firm działających w tej branży. Wolny rynek opiera się na uczciwej konkurencji. Naruszenie jej zasad opisane jest w różnych aktach prawnych. Urzędników również obowiązuje przestrzeganie przepisów prawa. Może warto więc przypomnieć, że przedsiębiorca, którego interes został naruszony lub chociażby zagrożony może żądać m.in. zaniechania niedozwolonych działań, usunięcia skutków działań niedozwolonych, odszkodowania czy wydania bezprawnie uzyskanych korzyści.

źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl

Radio Świnoujście

FREE
VIEW