Prezydent Żmurkiewicz o osiedlu Posejdon: Nie podoba mi się to, co tam dzisiaj jest

Prezydent Żmurkiewicz o osiedlu Posejdon: Nie podoba mi się to, co tam dzisiaj jest
W trakcie ostatniej konferencji prasowej prezydent Żmurkiewicz postanowił poruszyć temat planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Posejdon. Tak mówił o tym miejscu – Chciałbym uporządkować ten teren. Nie podoba mi się to, co tam dzisiaj jest. Uważam, że moglibyśmy pójść wzorem tych kilku handlowców, którzy wspólnie z nami postawili nowe pawilony, które wyglądają zupełnie inaczej niż pozostała większość – mówił prezydent Żmurkiewicz.

Prezydent Świnoujścia zapewnił także, że działania miasta nie zmierzają w kierunku likwidacji stoisk handlowych na Wojska Polskiego.

– Naszym celem było ujęcie w nowym planie zagospodarowania przestrzennego możliwości świadczenia tych usług właśnie tam, ale w trochę inny sposób, tak aby handel odbywał się w innych warunkach. Trochę bardziej estetycznie. Bo jak się rozmawia z właścicielami nowych pawilonów to oni nie narzekają, oni są zadowoleni.

Prezydent Żmurkiewicz zapewnił, że analizowane będą wszystkie wnioski, które wpłyną w tej sprawie.

– Będziemy je analizować, aby zaprezentować Radzie Miasta projekt planu, który będzie służył wszystkim mieszkańcom Świnoujścia – podsumował prezydent Żmurkiewicz.

źródło: www.iswinoujscie.pl