Prezydent Żmurkiewicz: Wykonawca ustalił termin roboczy zakończenia budowy tunelu na koniec maja

Prezydent Żmurkiewicz: Wykonawca ustalił termin roboczy zakończenia budowy tunelu na koniec maja
Na terenie budowy tunelu odbyła się kolejna konferencja prasowa. Z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele władz miasta, GDDKiA, Konsorcjum spółek z grup Sweco i Lafrentz. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz tak mówił o terminie zakończenia inwestycji: Wykonawca ustalił termin roboczy zakończenia budowy tunelu na koniec maja.

Jak przekazał prezydent jest to więc najprawdopodobniej ostatnia robocza wizyta na budowie tunelu.

– Następna wizyta to już otwarcie tunelu. Dzień przed oddaniem do eksploatacji tunelu zaproszę mieszkańców i nie tylko po to, abyśmy mogli przejść pieszo tunelem przez cały odcinek – dodał prezydent.

Jak przekazał prezydent Świnoujścia do udziału w tym wydarzeniu szykują się nie tylko piesi, ale także rowerzyści oraz biegacze.

– Prace wciąż trwają ich zaawansowanie jest duże. Niewiele zostało abyśmy mogli się spotkać na uroczystym otwarciu, na które zaproszę wszystkich tych, którzy przyczynili się do tego, że tunel powstał w Świnoujściu. Zaproszę te osoby, żeby im za to podziękować – dodał prezydent Żmurkiewicz.

Na temat postępu prac mówiła też przedstawicielka GDDKiA, Julita Borkowska. Prezydent Żmurkiewicz: Wykonawca ustalił termin roboczy zakończenia budowy tunelu na koniec maja [2]

– Budowa tunelu jest już na ukończeniu zostało bardzo niewiele prac. Wszystkie prace konstrukcyjne zostały ukończone W tej chwili najważniejsze zadanie to ułożenie masy bitumicznej czyli tej po której będą poruszały się samochody. Kolejna ważna sprawa to systemy bezpieczeństwa w tunelu, które zapewnią bezpieczeństwo dla użytkowników tunelu. W tej chwili wykonawca przygotowuje budynki do których te wszystkie systemy będą podpięte. Ważny budynek Centrum zarządzania tunelem który będzie nadzorował to co dzieje się w tunelu – podsumowała Borkowska.
źródło: www.iswinoujscie.pl