Problem alkoholizmu na Placu Słowiańskim w Świnoujściu – Apel Mieszkańców

Problem alkoholizmu na Placu Słowiańskim w Świnoujściu - Apel Mieszkańców
Mieszkaniec z okolic Placu Słowiańskiego w Świnoujściu przesłał nam niepokojące zdjęcie. Na fotografiach widzimy mężczyzn leżących za ławką na placu, wyraźnie pod wpływem alkoholu. Niestety, nie jest to pierwszy raz, gdy widok ten przynosi nam nieprzyjemne niespodzianki.

"Coraz częściej obserwuję, jak tutaj odbywają się libacje. Ludzie siedzą, hałasują, a czasem nawet dochodzi do bójek. A to przecież Plac Słowiański – powinien być przyjaznym miejscem dla wszystkich mieszkańców", mówi Czytelnik.

Plac Słowiański, znany ze swojego unikalnego uroku i historycznej atmosfery, teraz jest miejscem, które przynosi więcej bólu niż przyjemności. Wizja upojenia alkoholowego nie jest tym, co chcielibyśmy kojarzyć z tym znanym miejscem.

Gdzie są służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku w miejscach publicznych? Czy problem alkoholizmu jest tak powszechny, że nawet na Placu Słowiańskim ludzie bez przeszkód piją alkohol?

"Mieszkańcom to przeszkadza. Wygląda to brzydko, nieciekawie, niechlujnie. Leżą jak zabici, a okolica jest brudna. To nie jest widok, na który chcielibyśmy patrzeć, zwłaszcza na Placu Słowiańskim", dodaje nasz informator.

Czy nie nadszedł czas, aby władze miasta podjęły działania w celu rozwiązania tego problemu?

Zwracamy się z apelem do władz miasta Świnoujście – nie ignorujcie tego problemu. Wasze działania mogą przynieść Placowi Słowiańskiemu nowe życie i uczynić go miejscem, które zasługuje na swój historyczny status.

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl