Promem po tunelu?

Promem po tunelu?
Tunel cieknie, jak donosi Jarosław Jaz rzecznik prezydenta w odpowiedzi na nasze pytania o przecieki. Nie wiemy jak bardzo, ale może roztropniej będzie nie sprzedawać promów kursujących przez kanał, bo mogą się jeszcze przydać w tunelu. To oczywiście żart, ale pytanie o koszty i efekt takich napraw już niekoniecznie. Z odpowiedzi rzecznika nie wynika jak długo będzie trwało doszczelnianie i czy zakończy się ono sukcesem? To wcale nie jest pewne. Nad budową tunelu ze strony miasta czuwała zastępca prezydenta Janusza Żmurkiewicza Barbara Michalska, może gdyby jej zawodowe kompetencje dorównywały jej dobremu samopoczuciu, nie musielibyśmy pisać tego artykułu.

Z odpowiedzi urzędu wynika że przecieki w tunelach o takiej konstrukcji jak nasz, są normą. Nie wiemy czy to cała prawda czy próba ukrycia rzeczywistego problemu. Czas pokaże.

Poniżej zamieszczamy odpowiedź Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Świnoujście na nasze pytania:
Jak duży jest przeciek (ilość litrów w jednostce czasu)?
W jakim miejscu następuję przeciek?
Od jak dawna jest przeciek i w ilu miejscach?

– Przecieki i wykroplenia stwierdza się okresowo w komorze startowej, odbiorczej i kanałach technicznych. Wciąż prowadzone są prace doszczelniające, które polegają na podaniu pod ciśnieniem środka uszczelniającego. Konstrukcje tunelowe w technologii tubingowej wymagają okresowo doszczelnienia. Na przykład druga linia metra warszawskiego jest doszczelniana do dziś. Tunel w Świnoujściu nie stanowi wyjątku w tym zakresie.
Usługi, o których mowa, wykonywane są przez Wykonawcę w ramach zapisów kontraktu jako prace gwarancyjne i rękojmia, a także usuwanie usterek – tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl