Promowali Morski Oddział Straży Granicznej

Promowali Morski Oddział Straży Granicznej
W Gdańsku, Gdyni, Skórczu, Elblągu i w Świnoujściu funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej promowali formację, informowali o trwającym naborze do służby i prezentowali sprzęt wykorzystywany na co dzień.

Na nabrzeżu świnoujskiej mariny strażnicy graniczni zorganizowali dziś Dzień otwarty. Zainteresowani mieli możliwość zwiedzania jednostek pływających i pojazdów służbowych, zobaczyć specjalistyczny sprzęt i dowiedzieć się o zadaniach funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi informowali także o trwającym naborze do MOSG.
Promowali Morski Oddział Straży Granicznej [1]

Także w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, na Uniwersytecie Morskim w Gdyni oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Skórczu funkcjonariusze zapoznawali uczniów ze strukturą organizacyjną MOSG, specyfiką służby, a także zasadami naboru do formacji. Prezentowali sprzęt służbowy. W Skórczu uczniowie zobaczyli kamizelki kuloodporne i taktyczne, wyrzutnik, mobilny robot taktyczny i kombinezon pirotechniczny wykorzystywane w razie konieczności w lotniczym przejściu granicznym w Gdańsku Rębiechowie.Promowali Morski Oddział Straży Granicznej [2]

Podczas wizyty studentów Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu w miejscowej Placówce Straży Granicznej przedstawiona została żakom oferta rekrutacyjna do MOSG.Promowali Morski Oddział Straży Granicznej [3]

W Zespole Szkół Morskich w Gdańsku funkcjonariusze MOSG uczestniczyli w spotkaniu przedstawicieli ponadpodstawowych szkół morskich i żeglugi śródlądowej. Omówione zostały tam zagadnienia kształcenia młodzieży w kierunku morskim, w szczególności żeglugi śródlądowej. Mundurowi opowiedzieli o zadaniach, jakie wykonuje na morzu Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej.

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku