Prywatna zatoka postojowa w centrum miasta

Prywatna zatoka postojowa w centrum miasta
Na ulicy Armii Krajowej 6/7 kilka tygodni temu pojawiła się nowa zatoka parkingowa. Została od razu zamalowana dwoma kopertami.

Miejsce to nie jest oznaczone znakami pionowymi i poziomymi jakie obowiązują w przepisach dla utworzonej Strefy Płatnego Parkowania. Znajduje się tam wyłącznie znak „postoju na czas załadunku i rozładunku towarów”.
Okazało się, że zatokę parkingową wykonała osoba prywatna. Interesowało nas też ile miasto uzyskuje wpływu z tytułu miejsc postojowych zagwarantowanych komuś kopertami.

Na zadane przez redakcję pytania, odpowiadał Rzecznik Prezydenta Miasta.
Prywatna zatoka postojowa w centrum miasta [1]

Zatokę postojową przy ul. Armii Krajowej wykonał Pan Piotr Czerwiński. Koszt wykonanych prac wyniósł 10 000 zł. Miejsca postojowe nie zostały wykupione przez żaden podmiot, są one przeznaczone dla pojazdów zaopatrzenia na czas załadunku i rozładunku towarów. Zatoka postojowa znajduje się w SPP, w związku z czym Gmina uzyskuje wpływy z wybudowanych miejsc postojowych zgodnie z uchwałą nr LX/482/2022.
Pamiętamy argumenty miasta kiedy zlikwidowało miejsca parkingowe wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Charakter drogi i intensywny ruch miał determinować brak możliwości zlokalizowania tam zatok, co ogranicza atrakcyjność rynku na Wojska Polskiego ale co gorsza powoduje, że klienci z Niemiec wciskają się na mało przejezdne ulice osiedla Posejdon.

Ul. Armii Krajowej ma podobną jak nie większą ruchliwość, a jednak tu się dało, może tylko dlatego, że chciał tego i zrobił to znany lokalny deweloper?
Dlaczego więc rzecznik prezydenta wprowadza delikatnie mówiąc mieszkańców w błąd, przestawiając nierzetelne informacje? Brak prawidłowych oznakowań to dowód, że miejsca parkingowe na publicznej ulicy nie są objęte SPP, więc miasto nie czerpie z tego pożytków. Z informacji rzecznika wynika, że nikt tam nie wykupił też abonamentu zgodnie z Uchwałą.

Dlaczego Miasto sankcjonuje więc prywatne wykorzystanie publicznej ulicy? Dlaczego znowu nierówno traktuje się handlowców z centrum i handlowców z Wojska Polskiego? Dlaczego jedni przedsiębiorcy muszą wykupywać roczne abonamenty w SPP a inni nie muszą? Kiedy skończy się ta uznaniowość świnoujskiej władzy?
To kolejny dowód, że tej władzy trzeba bardzo patrzeć na ręce i nasz portal będzie to robił. A od miasta oczekujemy, że pojawi się tam oznakowanie poziome i pionowe i zgodnie z prawem zatoka zostanie włączona do SPP.
źródło: www.iswinoujscie.pl