„Przed zimą zdążymy” – prace przy wymianie nawierzchni przejść między promenadami stanęły

„Przed zimą zdążymy” - prace przy wymianie nawierzchni przejść między promenadami stanęły
Jesienią 2022 roku wymiana nawierzchni na wejściach między promenadami nie wiadomo z jakich przyczyn stanęła, brak pracowników i nikogo nie ma od 2 miesięcy na placu. A władze chwaliły się "Przed zimą zdążymy"… Sięgacz od ulicy Prusa na promenadę ma nową nawierzchnię. Trwają jeszcze prace na przedłużeniu ulic Nowowiejskiego i Gierczak, ale urzędnicy zapewniali, że w początku grudnia także tu nawierzchnia ma być równa. Może tym razem w końcu się uda…Jak widać, nie udało się, mamy początek stycznia.Przypomnijmy, że od czasu wielkiej modernizacji deptaka, te miejsca nie miały szczęścia. Są bowiem używane nie tylko przez pieszych, ale także samochody dostawcze zdążające do punktów handlowych i gastronomicznych. Władze starały się wymóc na wykonawcy naprawę w ramach gwarancji. Obecnie musimy już poradzić sobie sami. Spytaliśmy o szczegóły – „Ile było zniszczonych płyt chodnikowych przy tym teraz remoncie?”

Jak informuje rzecznik prezydenta, miasto postanowiło dokończyć remont własnymi siłami i środkami. Koszty ma jednak pokryć wcześniejszy wykonawca modernizacji promenady. Sposobem jest pozyskanie dobrej nawierzchni z innych rejonów miasta:
„Płyty gromadzone są częściowo na Magazynie Miejskim przy ul. Karsiborskiej a częściowo na działce zlokalizowanej przy oczyszczalni ścieków.
Płyty, które nie uległy zniszczeniu lub uszkodzeniu planowane były jako nawierzchnia chodników na ul. Wyspiańskiego i ul. Rybaki.
– Kto za to płaci?
– Koszty wykonania ponosić będzie częściowo Wykonawca w ramach udzielonej Gminie gwarancji należytego wykonania oraz Projektant w ramach prowadzonego postępowania.

„Wykonawcą jest USŁUGI BUDOWLANE WIESŁAW FURTAK”, ul. Przyjaciół Żołnierza 51, 71-670 Szczecin
Sięgacze w tym sięgacz na przedłużeniu ul. Prusa zgodnie z MPZP zostały zaplanowane jako drogi dojazdowe służące do obsługi działek zlokalizowanych pomiędzy promenadą historyczną a promenadą zdrowia, ma to na celu ograniczenie ilości zjazdów z ul. Żeromskiego i przejazdów samochodów przez promenadę historyczną. – Czy w projekcie są takie płyty chodnikowe zastosowane?

Pierwotna dokumentacja projektowa dla zadania " Kurort nadmorski Świnoujście" zakładała zastosowanie płyt chodnikowych 60x60x8, takie płyty jak zostały zrealizowane.

– Ile i gdzie jeszcze będą podobne prace wykonywane na tej promenadzie?
Prace związane z wymianą nawierzchni będą jeszcze realizowane na sięgaczu na przedłużeniu ul. Nowowiejskiego i ul. Gierczak.

Jarosław Jaz, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście, na pytanie zadane przez redakcję iswinoujscie.pl na temat postępu prac wymiany nawierzchni wejść przy promenadzie Historycznej. Ile zrobiono do tej pory? Ile zostało do zrobienia wejść? Dlaczego od kilku tygodni nikt nie wykonuje tam żadnych prac?- udzielił następującej odpowiedzi:

– Do tej pory – w okresie do sezonu letniego – wjazdy przez Promenadę historyczną wykonano na przedłużeniu ulic Gierczak, Małachowskiego, Prusa i Nowowiejskiego. Po sezonie letnim sięgacze na odcinkach od promenady historycznej do promenady zdrowia na przedłużeniu ulic Małachowskiego, Prusa i częściowo Nowowiejskiego.

Do wykonania pozostały sięgacze na odcinkach od promenady historycznej do promenady zdrowia na przedłużeniu ulic Gierczak i częściowo Nowowiejskiego. Prace zostały częściowo wstrzymane z uwagi na konieczność zachowania odpowiednich reżimów temperaturowych przy układaniu warstw konstrukcyjnych oraz zakupu materiału nawierzchniowego. Prace zostaną wznowione po uzyskaniu sprzyjających warunków pogodowych.

źródło: www.iswinoujscie.pl