Przejęte tony tytoniu – akcja służb

Przejęte tony tytoniu - akcja służb
Zlikwidowana krajalnia tytoniu, przejęte blisko 17 ton tytoniu, ponad 100 tys. papierosów bez wymaganych polskich znaków akcyzy oraz zatrzymane dwie osoby, to efekt działań prowadzonych przez W-MOSG, CBŚP i KAS, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu. Wartość zabezpieczonych towarów akcyzowych oszacowano na prawie 9 mln zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Grzechotkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Policji i łódzką Krajową Administracją Skarbową, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu, prowadzą czynności w ramach sprawy dotyczącej przestępczości akcyzowej.
Przejęte tony tytoniu - akcja służb [1]

Działania przeprowadzono na terenie województwa łódzkiego, gdzie zlikwidowano krajalnię tytoniu oraz przejęto krajankę tytoniową i papierosy bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Nielegalna krajalnia oraz zabezpieczona kontrabanda znajdowała się w Ostrowie na prywatnej posesji w pomieszczeniach gospodarczych, papierosy w kartonowych pudłach znajdowały się w samochodzie dostawczym. Podczas tej akcji funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn.Przejęte tony tytoniu - akcja służb [2]

Kolejne tony krajanki tytoniowej funkcjonariusze znaleźli ukryte na naczepie samochodu ciężarowego. Pojazd był zaparkowany na jednym z parkingów w Sieradzu w województwie łódzkim. Łącznie w trakcie działań funkcjonariusze przejęli prawie 17 ton tytoniu i ponad 100 tys. sztuk papierosów.

W Prokuraturze Rejonowej w Sieradzu przedstawiono dwóm zatrzymanym zarzuty karno-skarbowe.

CBŚP