Przetarg na budowę stacji uzdatniania wody pitnej

Przetarg na budowę stacji uzdatniania wody pitnej
Trwa przetarg na budowę stacji uzdatniania wody pitnej z ujęcia Mulnik. Termin otwarcia ofert wyznaczono na 7 marca 2023r. Budowa stacji to kolejna inwestycja, która otrzymała dofinansowanie w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowania to aż 35 mln złotych.

Mulnik – obok już istniejących „Granica” i „Wydrzany” – będzie trzecim źródłem wody dla Świnoujścia.

Stacja powstanie w ramach programu zaopatrzenia Świnoujścia w wodę, który prowadzi Zakład Wodociągów i Kanalizacji. W pierwszym – już trwającym – etapie konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa oraz STRABAG AG z Austrii buduje nowe ujęcie wody wraz z infrastrukturą towarzyszącą na Mulniku. Termin zakończenia prac to druga połowa 2023 roku.

Drugim etapem będzie budowa stacji uzdatniania wody z tego nowego ujęcia.

Szczegóły przetargu są dostępne na:

platformazakupowa.pl/transakcja/724077

Budowa nowej stacji uzdatniania wody na Mulniku to już trzecia świnoujska inwestycja wsparta środkami Polskiego Ładu. Dotychczas Miasto uzyskało dofinansowanie w kwocie 4 mln 250 tys. złotych na zakup 5 autobusów miejskich, które jeszcze przed wakacjami mają pojawić się na świnoujskich ulicach oraz 5 mln złotych na budowę leśnej promenady wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej.

BIK UM Świnoujście