Przewodniczącym partii Wolni i Solidarni został Zbigniew Pomieczyński

Przewodniczącym partii Wolni i Solidarni został Zbigniew Pomieczyński
Na Krajowym Zjeździe członków partii Wolni i Solidarni, który odbył się 26 września w Warszawie, wybrano nowe władze. Funkcję Przewodniczącego Rady Krajowej powierzono jednogłośnie Zbigniewowi Pomieczyńskiemu.

Delegaci wybrali również zarząd, któremu przewodniczył będzie Jan Miller. Do zarządu weszli również: Zbigniew Pomieczyński, Maciej Kusior, Zofia Władysława Winiarska, Andrzej Zieliński, Andrzej Porębski i Adam Małdyk.

Jednym z założeń przyjętych przez członków podczas 3 Krajowego Zjazdu Partii Wolni i Solidarni jest idea która wyraża kierunek, będący dla jej członków drogowskazem społecznym.

„Dość kłótni i nienawiści miedzy Polakami. Polska to nasza wspólna Ojczyzna. Wszyscy, którzy czujemy się prawdziwymi obywatelami i patriotami, w imię miłości i odpowiedzialności odrzućmy ambicje i żądze władzy, a powalczmy razem o lepsze jutro, tej naszej umęczonej ale i ukochanej Ojczyzny”.

Przypomnijmy, że Wolni i Solidarni to partia o zabarwieniu prawicowym, założona 2016 roku przez nieżyjącego już Kornela Morawieckiego – ikonę Solidarności.

U swoich początków za cel partia ta obrała sobie „przebudowę ustroju Polski w duchu solidaryzmu”. Odwołuje się również do wolności jako „swobody wielorakich, odpowiedzialnych działań w przestrzeni publicznej”.