Przez brak zatoczek parkingowych przy promenadzie kierowcy parkują samochodami na ścieżce rowerowej

Przez brak zatoczek parkingowych przy promenadzie kierowcy parkują samochodami na ścieżce rowerowej
Brak zatoczek parkingowych przy których kierowcy na chwilę mogliby zostawić swoje samochody, by pójść załatwić pilne sprawy powoduje takie sytuacje jak ta widoczna na zdjęciu. Goście z Niemiec często zatrzymują się na ścieżce rowerowej przy ulicy Uzdrowiskowej. Takie postępowanie nie powinno jednak zbytnio dziwić. To desperacja kierowców na którą uwagę powinni zwrócić urzędnicy. I tak dostosować infrastrukturę aby pomóc (zmienić) w podstawowym funkcjonowaniu tego obszaru. I nie dotyczy to tylko turystów ale także mieszkańców którzy na chwile chcieli by coś załatwić na promenadzie.

Jak widać osoby zarządzające miastem nie stosują nowych rozwiązań, tak aby ułatwić samochodom na chwilowe zaparkowanie. Która da możliwość na przykład szybkiej dostawy towarów, paczek, czy tak jak widać na zdjęciu turystów którzy przyjechali po klucze do jednej z firm zarządzających apartamentami. Te sceny są przecież non stop i nikt nie pochyla się nad jego rozwiązaniem. Dlaczego?

Turyści z Niemiec zatrzymali się na kilka minut na ścieżce rowerowej z czego najmniej zadowoleni byli oczywiście cykliści. Przejeżdżając tamtędy na rowerze musieli omijać pojazdy.
Niestety brak zatoczek na chwilowe zaparkowanie pojazdów wzdłuż promenady powoduje także inne problemy, przy wjazdach przez promenadę notorycznie zatrzymują się turystyczne elektryczne pojazdy. Blokują i utrudniają wjazd i wyjazd innym pojazdom. Za każdym razem powoduje to chaos w dzielnicy nadmorskiej.

Co najgorsze tak się dzieje kilka dobrych lat. Gdzie są geniusze co biorą za to publiczne pieniądze? Którzy by się pochylili nad tym ciągłym problemem. Bo przecież ktoś to stworzył i zaprojektował tak w dzielnicy nadmorskiej, następnie ktoś to zaakceptował. A problemy są od wielu lat nie rozwiązane.
źródło: www.iswinoujscie.pl