Przy Lutyckiej zaparkowane samochody zajmują pobocza i ciąg pieszy. Najwyższy czas szukać docelowego rozwiązania tego problemu!

Przy Lutyckiej zaparkowane samochody zajmują pobocza i ciąg pieszy. Najwyższy czas szukać docelowego rozwiązania tego problemu!
Wojskowi i cywilni pracownicy bazy Marynarki Wojennej nie mają, zdolnego pomieścić ich samochody, parkingu. W efekcie pobocza ulicy Lutyckiej są codziennie zastawiane. Przestaje istnieć także wąziutki pas chodnika, jedyna bezpieczna droga dla pieszych w tym rejonie.

Problem zasygnalizował nam internauta. Na załączonych do informacji zdjęciach widać wyraźnie, że na kilku odcinkach ulicy pobocze i ciąg pieszy po prostu nie istnieją. Krótki odcinek parkingu u zbiegu Lutyckiej i Steyera to zdecydowanie za mało by zapewnić wszystkim zmotoryzowanym pracownikom wojska miejsca postojowe.
Przy Lutyckiej zaparkowane samochody zajmują pobocza i ciąg pieszy. Najwyższy czas szukać docelowego rozwiązania tego problemu! [1]

Trudno się dziwić, że szukają tych miejsc jak najbliżej swojej bazy ale o to jest –jak widać-bardzo trudno. Być może ten problem umknął planistom, którzy już na etapie projektowania inwestycji komunalnych wzdłuż Steyera powinni dobrze „pochylić się” nad tematem. Przy Lutyckiej zaparkowane samochody zajmują pobocza i ciąg pieszy. Najwyższy czas szukać docelowego rozwiązania tego problemu! [2]

Obecnie o rozwiązanie trudno ale może w trakcie prac nad ostatecznym kształtem zagospodarowania terenów wzdłuż Grunwaldzkiej warto dobrze przyjrzeć się tym terenom pod kątem zorganizowania miejsc postojowych. Temat jest istotny nie tylko w kontekście potrzeb pracowników portu wojennego ale także spodziewanego nasilenia ruchu w tym rejonie po otwarciu tunelu pod Świną!
źródło: www.iswinoujscie.pl