Przy Norwida mężczyzna spadł z drabiny. W roli karetki strażacy. To oni przewieźli poszkodowanego do śmigłowca! Zobacz film!

Przy Norwida mężczyzna spadł z drabiny. W roli karetki strażacy. To oni przewieźli poszkodowanego do śmigłowca! Zobacz film!
Coraz częściej to strażacy wcielają się w rolę ratowników medycznych. Podobnie było w piątkowe popołudnie przy ulicy Norwida, gdzie z drabiny spadł mężczyzna i złamał nogę. To właśnie strażacy przewieźli wozem strażackim poszkodowanego do śmigłowca LPR-u.

Do zdarzenia doszło w piątek, 16 września około godziny 13:00. Wtedy też świnoujscy strażacy z powodu braku karetki zostali wezwani na ulicę Norwida.

– Strażacy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, a także kontrolowali jego funkcje życiowe – informuje straż pożarna w Świnoujściu.
Przy Norwida mężczyzna spadł z drabiny. W roli karetki strażacy. To oni przewieźli poszkodowanego do śmigłowca! Zobacz film! [1]

Okazało się jednak, że potrzebna będzie pomoc ratowników medycznych. Na parkingu przy ulicy Batyckiej na tzw. patelni wylądował śmigłowiec LPR-u.

– Około 40 – letni mężczyzna złamał nogę. Został przetransportowany do szpitala do Gryfic – poinformowała Justyna Sochacka, rzecznik prasowy LPR -u.Przy Norwida mężczyzna spadł z drabiny. W roli karetki strażacy. To oni przewieźli poszkodowanego do śmigłowca! Zobacz film! [2]

Strażacy przewieźli załogę śmigłowca na Norwida. To nie był koniec ich działań. To właśnie strażacy wozem strażackim przewieźli poszkodowanego do śmigłowca LPR-u. Przy Norwida mężczyzna spadł z drabiny. W roli karetki strażacy. To oni przewieźli poszkodowanego do śmigłowca! Zobacz film! [3]

Kierowca jechał bezpiecznie w końcu wóz strażacki to nie środek transportu dla osób poszkodowanych. Brawa zatem dla niezastąpionych strażaków!
źródło: www.iswinoujscie.pl