Przygotowania do Wielkanocy bez palm? 1 kwietnia na Placu Wolności pozostawały puste słupki

Przygotowania do Wielkanocy bez palm? 1 kwietnia na Placu Wolności pozostawały puste słupki
Zwykle, na tydzień przed świętami miasto przybierało świąteczny wystrój. Z kwietników i klombów wystawały zajęcze uszy, kolorowe pisanki przyciągały wzrok, wiosenne stroiki przypominały o wiośnie. Dziś, w mieście niewiele wskazuje na to, że święta tuż tuż. Metalowe słupki, na których osadzano kolorowe palmy smętnie sterczą na centralnym placu miasta. Czy wszystko już ma zależeć jedynie od inicjatywy samych mieszkańców!?

Jeszcze dwa-trzy lata temu na tydzień przed świętami, miasto było przystrojone świątecznie. Ozdoby zachęcały do wyjścia z domu, odetchnięcia świątecznym nastrojem, zajrzenia do sklepu i kawiarni, spotkania.

Jak się dowiadujemy, miasto przygotowuje się na wielką imprezę z okazji otwarcia tunelu. Grube tysiące pójdą na lansowanie się władzy. Dla szaraczków-mieszkańców pozostały szare ulice, pogoń za poprawą domowych funduszy. Czy marketingowe sukcesy samorządu to wystarczająca rekompensata dla tych, którzy ciężko w tym mieście pracują by związać przysłowiowy koniec z końcem?!

źródło: www.iswinoujscie.pl