Przygotuj się na przemyślane zakupy w Black Friday z Santander Bank Polska

Od kilku lat koniec listopada oznacza w Polsce czas promocji w związku z tzw. Black Friday, który w tym roku przypada 27 listopada. Santander Bank Polska przypomina jak odpowiednio przygotować się do takich zakupów i nie wydawać pieniędzy pod wpływem impulsu.

Black Friday to święto wyprzedaży. W tym roku zakupy 27 listopada mogą być będą jeszcze łatwiejsze, ponieważ, w związku z pandemią, odbędą się w dużej części online. Sklepy kuszą promocjami wybranych produktów, a czasem nawet całego asortymentu. Dla wielu osób to dobry moment, żeby kupić prezenty świąteczne. Należy jednak pamiętać, że kupowanie emocjami to nie zawsze dobry pomysł i lepiej robić przemyślane zakupy.

Warto przestrzegać 6 zasad, które przypomina Santander Bank Polska:

  1. Zastanów się, czego potrzebujesz
  2. Zrób listę zakupów
  3. Ustal i porównaj ceny
  4. Kieruj się nie tylko ceną
  5. Kupuj zdalnie
  6. Bądź eko

Jak przygotować się na Black Friday?

Aby móc w pełni skorzystać z niższych cen oferowanych z okazji Black Friday, a jednocześnie dobrze zarządzić swoimi finansami, dobrze jest najpierw dokładnie przemyśleć potrzeby zakupowe i sporządzić na tej podstawie listę zakupów. Warto skorzystać z promocji na te rzeczy, których faktycznie potrzebujemy lub wręcz planowaliśmy ich zakup. Kolejnym ważnym krokiem jest rozeznanie rynku, czyli sprawdzenie, ile kosztował dany towar przed obniżką i czy rzeczywiście mamy do czynienia ze świetną okazją. Przed dokonaniem zakupu – bo ze względu na pandemię większość z nich zrobimy zdalnie – należy zweryfikować wiarygodność sklepu, regulamin, termin dostawy oraz opinie na forach.

Robienie przemyślanych zakupów, to nie tylko weryfikacja potrzeb. To także dokładne prześledzenie cen w różnych sklepach, przed podjęciem decyzji. Podczas wyprzedaży, często sam fakt promocji może skłaniać do emocjonalnego dokonania zakupu, podczas gdy w innym sklepie dany produkt ma szansę kosztować jeszcze mniej. Warto też być eko – m.in. zamawiać ze sklepów zlokalizowanych niedaleko, by minimalizować ślad węglowy, szukać dostawców oferujących pakowanie produktu bez użycia plastiku, a także nie kupować zbędnych przedmiotów. Jedną z najbardziej zanieczyszczających środowisko gałęzi przemysłu jest branża modowa – warto przyjrzeć się coraz popularniejszym aplikacjom z rzeczami z drugiej ręki – mówi Anna Kaczmarek – Dyrektor departamentu klienta indywidualnego  z Santander Bank Polska.

Budżet to podstawa

Podczas listopadowych wyprzedaży, oprócz ubrań i butów, Polacy często decydują się na zakup elementów wyposażenia wnętrz, takich jak meble czy sprzęt AGD i RTV. Najczęściej wiąże się to ze sporym wydatkiem, jednak promocje na Black Friday niejednokrotnie pozwalają na zaopatrzenie się w produkty z tych kategorii w dużo niższych cenach. Jeśli potrzebna jest nowa lodówka czy kanapa, a zgromadzone oszczędności mogą nie wystarczyć, można rozważyć dodatkowe finansowanie.

– Santander Bank Polska chce wspierać swoich klientów w zakupie najpotrzebniejszych rzeczy, zwłaszcza jeśli mogą one zostać zakupione w dużo niższych cenach. W tym roku, w związku z Black Friday, przygotowaliśmy zestawienie naszych produktów, z uwzględnieniem promocji i ofert specjalnych, które mogą być przydatne w okresie Black Week i nie tylko. Takie rozwiązania  pozwolą konsumentom zrobić przemyślane zakupy z dodatkowym budżetem – mówi  Anna Kaczmarek z Santander Bank Polska.

W promocyjnych ofertach kredytowych banku można skorzystać m.in. z kredytu gotówkowego online RRSO 11,02%, który pozwala na zaciągnięcie kwoty między 10 a 40 tys. zł, a pieniądze trafiają na konto nawet w 60 sekund od złożenia wniosku. Dla osób, które chcą mieć dostęp do dodatkowych funduszy nie tylko w Black Friday, bank proponuje kredyt w rachunku płatniczym RRSO 7,40%, w promocji z niższym oprocentowaniem i brakiem opłat za prowizję za udzielenie limitu w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej.

Dobrym rozwiązaniem dla osób które zdecydują się na zakup kart kredytowych Master Card Silver  RRSO 7,30% i Visa Akcja Pajacyk  RRSO 7,30%może być skorzystanie z zakupów rozłożonych na 3 raty bez prowizji i odsetek. Z tej opcji, klienci mogą skorzystać w terminie 6 miesięcy od podpisania umowy na kartę kredytową.

Więcej informacji o aktualnych promocjach kredytowych można znaleźć na stronie: https://www.santander.pl/lp/black-friday

***

Promocja „Karta kredytowa w promocji – III edycja” trwa do 30 listopada 2020 roku. Z promocji możesz skorzystać jeśli nie miałeś żadnej karty kredytowej wydanej przez bank w okresie 3 miesięcy przed złożeniem wniosku o kartę kredytową w okresie trwania promocji. RRSO 7,30%. Promocja „RATIO 0%” trwa do 31 marca 2021 roku. Do promocji możesz przystąpić jeśli nie miałeś w banku żadnej karty kredytowej w okresie 3 miesięcy przed złożeniem wniosku o kartę kredytową. Oferta specjalna „Kredyt gotówkowy online z ubezpieczeniem i prowizją 0 zł” trwa od 1 października 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. RRSO 11,02%
RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa
Organizatorem promocji i ofert specjalnych jest Santander Bank Polska S.A.
Regulaminy oferty specjalnych i promocji oraz szczegóły oferty banku, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu oraz warunki ubezpieczenia są dostępne w placówkach banku, na stronie internetowej banku oraz pod nr infolinii 1 9999 czynnej całodobowo – opłata zgodna z taryfą danego operatora.
Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku. Infolinia to usługa bankowości telefonicznej.. Przelew z rachunku karty kredytowej to polecenie przelewu albo polecenie przelewu wewnętrznego. Limit kredytowy w koncie osobistym to kredyt w rachunku płatniczym.
Z oferty produktów kredytowych mogą skorzystać osoby, które spełnią wymagane przez bank warunki oceny zdolności kredytowej. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy Kodeks cywilny.

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl