Puder nie pomoże

Puder nie pomoże
Ciągle nieskończony parkingowiec, budowany przez spółkę Park System, przy ulicy Bema, nie poraża urodą. Razem z byłym budynkiem Przychodni Zdrowia i Galerią Handlową tworzą ciężkie, nieprzyjazne otoczeniu, skupisko topornych brył. Można powiedzieć że centrum miasta zostało zabetonowane na lata. I pudrowanie tu nic nie pomoże. Bo co może złagodzić taki efekt? Może zapach jedzenia Na przykład smażonych kurczaków? No ale kto sprzedawałby jedzenie w budynku wypełnionym spalinami samochodów. To może lepiej kolorowy obrazek namalowany na ścianie garażu? Takie „miejskie monidło” z twarzy niepodobne do nikogo. To i nikogo nie urazi.

Spółka Park System, ta która buduje parkingowiec przy ul. Bema i ma już 2 letnie opóźnienie, postanowiła błysnąć zaangażowaniem i zaproponowała, że sfinansuje mural. A konkretnie pomalowanie ściany budynku specjalnymi farbami przyjaznymi środowiskowo. Dlaczego jednak zamiast kreatywnej inicjatywy twórczej, która mogłaby być przedmiotem konkursu dla wybitnych artystów, spółka zaproponowała trzy, nudne, szablonowe malunki do wyboru? Na dodatek nie podając jakiej będą wielkości, choć od razu widać że jeśli mural miałby spełnić swoje zadanie to powinien być namalowany na całej ścianie od strony ulicy Bema. No ale to pewnie by kosztowało… Ciekawie byłoby zrobić konkurs na mural w świnoujskich szkołach, w końcu mamy trochę utalentowanych dzieci.
Puder nie pomoże [1]

Robienie wyborczych plebiscytów na takim poziomie zaprezentowanej „twórczości” jest żenujące. Mydło i powidło w stylu wczesnego PRL-u, ma ozdobić świnoujskie Centrum?

Zachęcamy władze miasta do braku akceptacji dla wydania zgody na realizację takiego pomysłu i namawiamy na ogłoszenie konkursu na odpowiednim poziomie. Nie pozwólmy na proponowaną przeciętność, nawet jeśli firmuje ją spółka Park System i ma być wykonana farbkami fotokatalicznymi, które pochłaniają i usuwają m.in. dwutlenek siarki, tlenki azotu i opary rozpuszczalników. Choć ciekawe czy choć w części takie farby zregenerują przyrost zanieczyszczeń, które będzie generował taki wielopoziomowy garaż?.
źródło: www.iswinoujscie.pl