PUMA i AC Milan prezentują nowe stroje wyjazdowe inspirowane Muzeum MUDEC

Warszawa, 14 września 2020r. – Firma PUMA i klub AC Milan prezentują wyjazdowy komplet strojów piłkarskich. Zagrają w nim męskie, kobiece i młodzieżowe zespoły w sezonie 2020/21. Źródłem inspiracji dla zestawu wyjazdowego jest słynne mediolańskie MUDEC – Museo delle Culture.

Mediolan to miasto bogate w kulturę i historię, pełne splendoru i kreatywności, którego znakiem rozpoznawczym jest jedna z najbardziej niesamowitych architektur na świecie. Aby oddać wyjątkowość kultury miasta, nowe stroje wyjazdowe składają hołd Muzeum Kultur poprzez zintegrowanie słynnego wzoru architektonicznego MUDEC na białej koszulce.

Anna Maria Montaldo, dyrektor sektora sztuki nowoczesnej i współczesnej w gminie Mediolan, powiedziała: MUDEC narodził się z zamiarem udzielenia głosu, poprzez wystawę dzieł z całego świata, różnym kulturom, które z czasem zetknęły się z Mediolanem i Mediolańczykami. Jest dla nas powodem do dumy, że muzeum zostało zidentyfikowane i wybrane przez PUMA i Mediolan, nie tylko jako nowoczesna ikona miasta w okresie transformacji, ale przede wszystkim jako odniesienie do ciągłych badań i uwagi poświęcanej wielokulturowości i promocji różnorodności jako wartości leżących u podstaw współczesnego życia.

Casper Stylsvig, Chief Revenue Officer w AC Milan dodał: W całej historii AC Milan nasza wyjazdowa koszulka zawsze była związana z meczami i chwilami, które żyły długo w pamięci kibiców. Dzięki tej koszulce udało się zachować tradycję i dumę naszego klubu, a także jego fanów. Udało się również połączyć je z unikalną mieszanką kultury, pasji i wzornictwa, które sprawiają, że Mediolan jest tak wyjątkowy.

Z kolei David Bremond, Head of Product Line Management Teamsport w Puma, skomentował:

Mediolan zawsze przyciągał różne kultury i jest jednym z najbardziej międzynarodowych miast we Włoszech. W zestawie wyjazdowym AC Milan chcieliśmy podkreślić wartości, które sprawiają, że Mediolan jest tak wyjątkowy. Muzeum MUDEC celebruje międzynarodową kulturę, co sprawia, że jest ona wielkim źródłem inspiracji. Użyliśmy ikonicznego projektu z architektury tego muzeum, aby uczcić różnorodne kultury z całego świata.

Nowa koszulka jest wyposażona w technologię termoregulacji PUMA, która zapewnia ulepszony system zarządzania wilgocią w celu utrzymania idealnej temperatury ciała.

Nowe stroje wyjazdowe AC Milan są dostępne na stronie PUMA.com, w sklepach PUMA, oficjalnych sklepach AC Milan, store.milan.com oraz w wybranych sklepach na całym świecie.

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl