Purple Disco Machine szykuje się do premiery nowego albumu

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

Purple Disco Machine, Chromeo – Heartbreaker

Listen to Heartbreaker by Purple Disco Machine, Chromeo.

Czytaj więcej

Purple Disco Machine powraca z singlem „Heartbreaker” powstałym we współpracy z funkowym duetem Chromeo! Artysta zapowiedział właśnie, że jego nadchodzący album „Paradise” ukaże się już 20 września. Na płycie znajdą się naprawdę ciekawe współprace!
Jak komentuje artysta: 

Praca z Chromeo nad moim albumem to dla mnie naprawdę ważny moment w karierze. Zarówno jako «fan boy» (przez lata ich śledziłem, mieli spory wpływ na muzykę Purple Disco Machine), ale i jako «producent» – 10 lat temu nie odważyłbym się marzyć o dniu, w którym wejdę do studia z Dave’em i Patrickiem, aby wspólnie coś nagrać. No i… chyba tylko oni mogliby sprawić, że zaśpiewam i zatańczę w teledysku!!!

Chromeo dodaje: 

Tino ma smykałkę do modern disco. Tak naprawdę to on znalazł brzmienie, które sprawdza się w tak wielu klubowych warunkach, następnie trafił do mainstreamowej publiczności. Latami śledziliśmy jego postępy, a kiedy w końcu się spotkaliśmy, powiedział, że przyleciał kiedyś z Niemiec do Londynu, aby zobaczyć jeden z naszych koncertów. Powiedzieliśmy mu wtedy: «odezwij się, gdy będziesz czegoś potrzebować». Przekazał nam demo i… w zasadzie ta piosenka wyprodukowała się sama. Mamy nadzieję, że nasze liryczne zwroty akcji i syntezatorowe akcenty dodadzą odrobinę chromu je-ne-sais-quoi do jego zwycięskiej formuły.

Przez ostatnie dwie dekady duet Chromeo zbudował solidne imperium. „Heartbreaker” to doskonała mieszanka ich umiejętności z talentem Purple Disco Machine. Z ponad 1,8 mld odtworzeń na koncie, nagrodą Grammy (za remiks „About Damn Time” Lizzo) i tytułem #2 najlepszego artysty Beatport wszech czasów, zdawać by się mogło, że Purple Disco Machine ugruntował już swoją pozycję w showbiznesie, jednak ten wciąż się rozwija. Niedawno połączył siły z Nile’em Rodgersem, Benjaminem Ingrosso i Shenseeą przy „Honey Boy”. Utwór w niecałe dwa miesiące zdobył ponad 11 mln odtworzeń!
Niedawna współpraca z Kungsem „Substitution” stała się ogromnym hitem w całej Europie. Do największych przebojów PDM należą „Hypnotized”, „Fireworks”, „Dopamine” oraz „In The Dark”. Zdobywca nagrody Grammy odniósł ogromny sukces dzięki remiksom dla Dua Lipy, Marka Ronsona, Foals, Calvina Harrisa, Sir Eltona Johna i Britney Spears, Lady Gagi i Ariany Grande, Diplo i SIDEPIECE, The Rolling Stones czy Ryana Goslinga („I’m Just Ken”).

Purple Disco Machine wielokrotnie udowodnił, że jego wpływ na światową scenę dance odczują także i przyszłe pokolenia. W tym roku artysta wyruszy w trasę koncertową, w ramach której odwiedzi dwa polskie miasta. W środę 23 października i czwartek 24 października Purple Disco Machine wystąpi w warszawskiej Progresji, a 25 października odwiedzi Kraków (Studio).
Lista utworów „Paradise”:
1. W.T.P. (feat. Metronomy)
2. Beat Of Your Heart x ASDIS
3. Dirty Pleasures x Lorenz Rhode (feat. Jake Shears)
4. Honey Boy x Benjamin Ingrosso (feat. Nile Rodgers & Shenseea)
5. Paradisco (feat. Dabeull)
6. Paradise x Sophie and the Giants
7. Bad Company
8. Contact x Yung Bae (feat. TOBi)
9. Can’t Stop Loving You (feat. MORGAN)
10. Substitution x Kungs (feat. Julian Perretta)
11. Heartbreaker x Chromeo
12. Something On My Mind x Duke Dumont x Nothing But Thieves
13. Higher Ground (feat. Roosevelt)
14. All My Life & The Magician
15. Die Maschine x Friedrich Liechtenstein
blank