„Purple Rain”. Kolejny singiel promujący album Joanny Dudkowskiej

blank

Źródło: Warner Music Poland
04/03/24

„Purple Rain”. Kolejny singiel promujący album Joanny Dudkowskiej

Joanna Dudkowska przedstawia trzeci singiel zapowiadający autorską płytę basiski i liderki Joanny Dudkowskiej. Kultowy „Purple Rain” Prince’a to jedyny cover, który znajdzie sią na powstającymalbumie. Premiera płyty – jeszcze jesienią tego roku.

Sam Prince i grająca w jego zespole na klawiszach Lisa Coleman mówili, że tytułowy purpurowy deszcz jest z jednej strony biblijnym symbolem końca świata, a z drugiej – oczyszczenia przemiany i nowego początku. Dla Joanny Dudkowskiej ten utwór to również symbol nowego etapu w jej artystycznej karierze. To właśnie „Purple Rain” był pierwszym utworem, który Joanna zagrała z gitarzystą i wokalistą Chuciem Frazierem i składem swojego zespołu. Dlatego ten utwór ma dla nich szczególne znaczenie – stał się początkiem ich wspólnej muzycznej przygody i wspaniałej amerykańsko-polskiej przyjaźni.

Teledysk do „Purple Rain” – nawiązujący do oryginału i utrzymany w stylistyce lat 80. – zrealizowali Dawid Budziński i Marcel Kraszkiewicz z firmy Evently. Producentami teledysku byli Joanna Dudkowska i Mateusz Urbaniak.

Joanna Dudkowska jest wszechstronną i doskonale wyedukowaną artystką realizującą się jako gitarzystka basowa, ale również kompozytorka, autorka tekstów i producentka.

Joanna Dudkowska nie tylko nagrywała płyty z uznanymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej, ale także przez lata koncertowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami (w Polsce oraz zagranicą). Wśród nich byli tacy polscy artyści, jak: Robert Chojnacki, Felicjan Andrzejczak, Justyna Steczkowska, a wśród zagranicznych – Niki Buzz (który grał również z Tiną Turner i Jamesem Brownem!), Nicolas Zdankiewicz, Bobbie „Mercy” Oliver i inni. Obecnie Joanna Dudkowska, jako muzyk sesyjny, współpracuje z warszawskim Teatrem Syrena – gra na gitarze basowej w spektaklu „Six” – polskiej inscenizacji wielkiego przeboju West Endu i Broadwayu.

Na co dzień jest liderką, kompozytorką i autorką tekstów w autorskim projekcie Joanna Dudkowska, który tworzy wraz z pianistą Mateuszem Urbaniakiem, perkusistą Mikołajem Lisowskim i amerykańskim gitarzystą i wokalistą Chuciem Frazierem. Dudkowska jest również założycielką odrębnego projektu „Kolęda jest Kobietą” grającego jazz-folkowe interpretacje znanych kolęd i pastorałek.

Joanna Dudkowska ma dynamicznie rosnącą rzeszę aktywnych fanów na swoich mediach społecznościowych, gdzie obserwuje ją już wiele tysięcy osób.