Radny S.Nowicki: NIE dla pomysłu prywatyzacji mariny w Łunowie!

iswinoujscie.pl • Piątek [28.08.2020, 15:01:41] • Świnoujście

Radny S.Nowicki: NIE dla pomysłu prywatyzacji mariny w Łunowie!

fot. Organizator

„Nie przyjmuję argumentów, niektórych radnych o tym, że trzeba oddać marinę w ręce prywatne tylko dlatego, że na tym etapie nie generuje zysku. Kategorycznie się nie rozumiemy, ponieważ takie obiekty jak marina, stadion, basen, biblioteka, czy ośrodek kultury, nie będą generować zysku. To samo tyczy się zieleni miejskiej i naszych plaż. Wyobraźcie sobie państwo, że oddajemy plaże w ręce prywatne i jako mieszkańcy odpłatnie z nich korzystamy…Absurd!

To nie są przedsiębiorstwa, które generują zysk. To są inwestycje, które wpływają na zysk pośrednio. Takie obiekty przynoszą dochód pośredni w postaci pieniędzy od turystów, których takimi inwestycjami zachęcamy do odwiedzania Świnoujścia. Takie obiekty jak nasza marina, basen, stadion, czy biblioteka podnoszą też wyraźnie jakość życia mieszkańców.

Radny S.Nowicki: NIE dla pomysłu prywatyzacji mariny w Łunowie!

fot. Organizator

Niedawno słyszałem przypadkiem rozmowy na marinie o tym, że należy ją sprywatyzować. Uznałem, że to zwykłe „gadanie”. Jednak dzisiejsze głosy, niektórycy radnych, podczas Sesji Rady Miasta mocno mnie zaniepokoiły. Nasza marina w Łunowie, to jedna z wielu pereł Świnoujścia i zrobię wszystko, aby dalej tak było! Przede wszystkim mieszkańcy osiedla Przytór-Łunowo nie są gorsi i również mają prawo do cieszenia się urokami takiego obiektu.” – napisał wzburzony Radny Grupy Morskiej, Sławomir Nowicki na swoim profilu na portalu Facebook.

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl