Radny S. Nowicki: Walczymy o dostęp do plaży. Przyjdź na zebranie osiedla Przytór-Łunowo!

Radny S. Nowicki: Walczymy o dostęp do plaży. Przyjdź na zebranie osiedla Przytór-Łunowo!
„Widzimy się w najbliższą środę 19 kwietnia o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury na osiedlu Przytór-Łunowo. Podczas zebranie chcemy podjąć ważne uchwały odnośnie dostępu do plaży zarówno na naszym osiedlu, jak i na osiedlu Warszów. Bardzo istotne jest, aby było nas mieszkańców jak najwięcej!

Ostatnie wydarzenia i decyzja wojewody zachodniopomorskiego spowodowała, że jedyne kąpielisko na prawobrzeżu (Warszów) zostało całkowicie odcięte. Tak samo odcięty został dostęp do zabytków. Dlatego chcemy wesprzeć mieszkańców Warszów, choć sami też korzystaliśmy zarówno z tego kąpieliska, jak i wspaniałych zabytków, które stanowią jedne z największych atrakcji turystycznych naszego miasta.

Uważamy również, że przyszedł wreszcie czas na wykonanie przejść na plaże na naszym osiedlu. Inwestycja na Łunowie nie może się doczekać realizacji od 8 lat, choć taka decyzja została podjęta dawno temu w ramach budżetu obywatelskiego. Wiemy już, że PKP PLK rozpoczyna działania w ramach 50% tego zadania. Teraz czas na jasną deklarację władz miasta, odnośnie realizacji drugiej części tego zadania. Chcemy też, aby takie przejście powstało w Przytorze. Spotkajmy się wszyscy razem w imię tak ważnych spraw, do czego gorąco namawiam wraz z Zarządem osiedla Przytór-Łunowo. Do zobaczenia!„ – czytamy na Facebook Sławomira Nowickiego.