Reedycja debiutu Rammstein „Herzeleid XVI (Deluxe Edition)” już w sprzedaży

12/04/20

Reedycja debiutu Rammstein „Herzeleid XVI (Deluxe Edition)” już w sprzedaży

Aby uczcić rocznicę premiery debiutanckiego albumu, Rammstein oraz Universal Music prezentuje nową, limitowaną i zremasterowaną edycję przełomowego debiutu na CD oraz winylu. 

Nieco ponad 25 lat temu, 25 września 1995, drzwi do nowej ery zostały wyważone kopnięciem z półobrotu. Otworzyło to drogę do ukształtowania muzyki rockowej nie tylko w Niemczech, ale i na całym świecie, w kolejnych dekadach. To właśnie tego dnia założony w Berlinie zespół Rammstein zaprezentował światu swój debiutancki album „Herzeleid”.

„Herzeleid (XXV Anniversary Edition – Remastered)” zawiera oryginalną tracklistę na pojedynczym CD, a wydany został w digipaku w kształcie krzyża. Po raz pierwszy zremasterowany album z dźwiękiem w jakości HD został udostępniony cyfrowo.

Debiut Rammsteina w nowej wersji ukazał się także w formacie 2LP na 180 gramowych czarnych płytach z efektem blue splatter. Autor oryginalnego artworku, Dirk Rudolph, odpowiada za oprawę wizualną nowego wydania albumu. W książeczkach znajdą się słynne fotografie Pralera. Obie wersje – CD i 2LP – są ściśle limitowane.

Lista utworów: 
1. Wollt ihr das Bett in Flammen sehen
2. Der Meister
3. Weisses Fleisch
4. Asche zu Asche  
5. Seemann
6. Du riechst so gut
7. Das alte Leid
8. Heirate mich
9. Herzeleid
10. Laichzeit
11. Rammstein
Źródło: Universal Music Polska