Rema z imponującym klipem do singla „Benin Boys”

Źródło: Universal Music Polska
06/26/24

Rema z imponującym klipem do singla „Benin Boys”

W nowej piosence gościnnie pojawił się Shallipopi – wschodząca gwiazda z Nigerii.

Rema opublikował nowy singiel „Benin Boys”. W kawałku gościnnie pojawił się Shallipopi, szybko zyskujący popularność artysta z Nigerii. Zilustrowany imponującym teledyskiem utwór jest hołdem dla miasta Benin, z którego pochodzą obaj twórcy.

W klipie kamera podąża za artystami, ukazując rodzinne miasto duetu i jego rozmaite zabytki, w tym szkołę, do której uczęszczał Rema. Autor teledysku Director K położył duży nacisk na przedstawienie nie tylko historii, ale również kultury tego wyjątkowego miejsc na mapie Nigerii. „Dotykając chłopaka z Beninu, dotykasz całego narodu” – słyszymy w „Benin Boys”.

Teledysk miał swoją premierę w MTV Live, MTVU, MTV Biggest Pop, BET Jams, BET Soul i na billboardach Paramountu na Times Square.

Rema przebył fascynującą muzyczną drogą, która doprowadziła go do statusu globalnej gwiazdy. Artysta nieustannie przekracza granice gatunków, urzekając tym publiczność na całym świecie. Jego debiutancka EP-ka „Rema” z 2019 r. była nową jakością na afrykańskiej scenie, a wydany w 2022 r. album „Rave & Roses” jest najczęściej streamowanym krążkiem artysty pochodzącego z tego kontynentu. W ciągu ostatniego roku 24-letni artysta dołączy do klubu miliarderów na Spotify za sprawą singla „Calm Down” z udziałem Seleny Gomez. Piosenka była numerem jeden na liście Billboard Hot 100”. Rema zamknął ubiegły rok wyprzedanym koncertem w hali The O2 Arena w Londynie, gdzie wystąpił dla ponad 20 tys. fanów. Jego utwory zgromadziły dotychczas ponad 70 mld streamów na wszystkich platformach.

blank