Renée Fleming i The Royal Philharmonic Orchestra z utworem z albumu Disney Goes Classical!

07/29/20

Renée Fleming i The Royal Philharmonic Orchestra z utworem z albumu Disney Goes Classical!

Czterokrotnie nagrodzona Grammy®, amerykańska sopranistka Renée Fleming prezentuje nową interpretację utworu „When You Wish Upon a Star” (z legendarnego animowanego filmu Pinokio z 1940 roku).

Utwór jest owocem wyjątkowej współpracy firm Decca Records oraz Walt Disney Records, należącej do Disney Music Group.

Disney Goes Classical, ukaże się 2 października 2020 roku. Album przywołuje emocje, kolory i czystą radość muzyki z filmów Disneya w zupełnie nowej odsłonie. Dzięki zaangażowaniu prestiżowej Royal Philharmonic Orchestra i wielu znanych nazwisk, uwielbiane motywy Disneya zostały po mistrzowsku przearanżowane i nagrane w Air Studios w Londynie, gdzie powstały jedne z najlepszych ścieżek filmowych ostatniego stulecia.

Renée Fleming mówi: „Filmy Disneya dały nam wiele fantastycznych piosenek, ale dla mnie  „When You Wish Upon a Star” jest zdecydowanie najbardziej ikoniczna. To wielki przywilej nagrać ten wspaniały utwór z Royal Philharmonic Orchestra. Ta melodia tak pięknie uwodzi, i pozwala, by głos wykonawcy wybrzmiał w pełnej skali. Cliff Edwards, który wykonał ją w oryginale, był jednym z najczęściej nagrywających artystów, występował w wodewilach, a nawet śpiewał jazz i scat. Myślę, że ta piosenka ma pewnego rodzaju magiczną moc, a jej pełne nadziei przesłanie, że marzenia mogą się spełnić, jest tym, czego teraz potrzebujemy.”

Album zawiera muzykę z najbardziej rozpoznawalnych filmów Disneya od jego Złotej Ery, przez renesans lat dziewięćdziesiątych, po współczesne czasy animacji CGI. Od Księgi dżungli i Pinokia po kultowe ścieżki dźwiękowe autorstwa Alana Menkena z filmów Pocahontas, Mała Syrenka, Aladyn czy Herkules.

Kolejne wyjątkowe utwory, w tym w wykonaniu słynnej japońskiej gitarzystki klasycznej Kaori Muraji, zabiorą słuchacza w inny wymiar. Album Disney Goes Classical zachwyci rodziny na całym świecie, przenosząc magię arcydzieł filmowych z ekranu wprost do naszych uszu, jak nigdy dotąd.

Disney Goes Classical ukaże się nakładem Decca Records 2 października 2020 roku.

Utwór „When You Wish Upon a Star” z udziałem Renée Fleming jest już dostępny na platformach cyfrowych.

Źródło: Universal Music Polska