Reneé Rapp rozpoczyna erę „Snow Angel”

06/09/23

Reneé Rapp rozpoczyna erę „Snow Angel”

Uznana piosenkarka i songwriterka Reneé Rapp prezentuje „Snow Angel” – pierwszy singiel z nadchodzącego debiutanckiego albumu o tym samym tytule, który ukaże się już latem.

Rapp nie od dziś wplata bolesne wspomnienia w utwory, które dokładnie dokumentują jej rozwój. Najnowszy singiel „Snow Angel” to kolejne spojrzenie na jej imponującą podróż ku wewnętrznej sile.

Delikatny fortepian natychmiast przyciąga słuchaczy. Reneé stara się zachować pozory, że wszystko jest w porządku, jednak zdradza ją tekst piosenki: „I’ll make it through the winter if it kills me / I can make it faster if I hurry / An angel in the snow until I’m worthy / But if it kills me, I tried”. W końcu utwór osiąga imponujące crescendo, doskonale naśladując kontrast jej emocjonalnych wzlotów i upadków.

Większość płyty – w tym tytułowy „Snow Angel” – to produkcja Alexadra 23 (Olivia Rodrigo, Tate McRae). Producent po raz pierwszy współpracował z artystką przy „Bruises”, skupiającym się na cenie, jaką płacimy za udawanie odwagi. Wydany w lutym singiel znalazł się na rozszerzonej edycji EP-ki „Everything To Everyone”, będącej kulminacją przełomowego 2022 roku.

W ubiegłym roku artystka wyprzedała wszystkie koncerty, zgromadziła ponad 200 mln streamów i zdobyła wyróżnienie MTV Global PUSH Arist. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej – poza wydaniem debiutanckiego krążka, Rapp ponownie wcieli się w rolę Reginy George, którą grała już na Broadwayu. Wyprodukowany przez Fey i Lorne’a Michaelsa film w reżyserii Arturo Pereza i Samanthy Jayne powstanie na wyłączność Paramount+.

Reneé zdobyła popularność dzięki temu, że potrafi porwać publiczność swoją świeżą, szczerą i autentyczną energią. Bezwstydnie opowiada o swoich trudnościach zarówno w emocjonalnych balladach, jak i uzależniających popowych hitach. Najnowszy singiel stanowi potwierdzenie, że jej debiutancki album „Snow Angel” będzie jeszcze bardziej osobisty.

Reneé Rapp od dziecka wie, że urodziła się, aby być na scenie. Nawet w jej najwcześniejszych wspomnieniach zawsze była obecna jej miłość do muzyki. – Nie potrafiłam usiedzieć spokojnie w samochodzie bez muzyki. W przeciwnym razie cały czas płakałam – wspomina.

Pochodząca z Północnej Karoliny Reneé zaczęła wykorzystywać swoją artystyczną duszę pisząc i nagrywając piosenki, gdy była zaledwie nastolatką. Ostatecznie jej kariera nabrała rozpędu, kiedy dostała upragnioną rolę Reginy George w nominowanym do Tony musicalu „Mean Girls” na Broadwayu. Niedługo potem zdobyła szerokie uznanie – na przykład od dziennikarzy magazynów „W”, „Harper’s Bazaar” czy „The Hollywood Reporter” – za rolę Leighton w napisanym przez Mindy Kaling serialu HBO Max.

Single „Don’t Tell My Mom”, „In the Kitchen” i „Tattoos” jeszcze przed premierą EP-ki zgromadziły łącznie ponad 22 miliony streamów.  Jej pierwsza trasa koncertowa wyprzedała się w ciągu kilku minut, a singiel „Too Well” trafił do Top 40. Niedługo przed premierą drugiego sezonu „Życia seksualnego studentek” Rapp wydała debiutancką EP-kę „Everything to Everyone” pod skrzydłami Interscope Records, a następnie wersję deluxe. Wydawnictwo bez trudu ugruntowało jej pozycję w showbiznesie.

Chętna, by dalej dzielić się swoimi emocjami ze światem, Reneé Rapp jest gotowa na nowy rozdział w swojej karierze. Nadchodzący debiutancki album „Snow Angel” w pełni pokaże nam jej wrażliwość, talent do pisania przebojów oraz oszałamiające wokalne możliwości.
Źródło: Universal Music Polska