„Rezygnuję”, „pomyliłem się”. Karuzela emocjonalna radnego Borowskiego!

„Rezygnuję”, „pomyliłem się”. Karuzela emocjonalna radnego Borowskiego!
Radny Platformy Obywatelskiej, Jan Borowski w emocjonalnym oświadczeniu przesłanym do Biura Rady Miasta przedstawił swoją rezygnację z reprezentowania Rady Miasta Świnoujście w Celowym Związku Gmin RXXI. Jak poinformował radny wszystkiemu winne jest pytanie od dziennikarzy portalu iswinoujscie.pl! Takie zachowanie może dziwić, przecież jak wiadomo nie od dziś dziennikarze są od tego, żeby zadawać pytania. Jednak to co dziwi jeszcze bardziej, to fakt, że chwilę później radny Borowski przesłał kolejne pismo, w którym oświadcza, że się…pomylił i jednak nie rezygnuje.

Z pewnością emocje nie są dobrym doradcą, a już na pewno nie w takich sprawach jak ta. Skąd zatem wahania radnego Borowskiego? Wszystko zaczęło się od tego, że redakcja portalu iswinoujscie.pl zadała radnemu pytania dotyczące podwyżek za wywóz odpadów.
—————————————————————————————————————–
—-
Dzień Dobry
Na podstawie art. 3a Prawa Prasowego prosimy o odpowiedź mailem:
Kilka pytań od redakcji:
– czy podczas jednego z programów w lokalnej telewizji poinformował pan mieszkańców że znów będą kolejne podwyżki za wywóz odpadów?
– czy najpierw informował pan mieszkańców o podwyżkach za pośrednictwem telewizji, a dopiero później pozostałych radnych podczas ostatniej Sesji Rady Miasta
– czy radni muszą najpierw formalnie, w trybie uchwały wyrazić zgodę na taką podwyżkę?
Prosimy o odniesienie się do pytań. Prosimy o szczegóły.
—————————————————————————————————————–

Na nasze pytania radny odpowiedział tak:
– O planach wprowadzenia podwyżek przez Celowy Związek Gmin RXXI informowałem radnych na sesji czerwcowej, a także posiedzeniach Komisji Gospodarki i Budżetu. Co więcej, Radni Miasta, w tym przewodniczący i wiceprzewodnicząca Komisji Gospodarki i Budżetu, na bieżąco otrzymywali informacje o pracach Związku i planowanych podwyżkach, informacja wraz z propozycją cennika została dostarczona radnym 22.06.2022.
Jedynym działaniem jakie podjął przewodniczący Komisji Gospodarki było zwołanie komisji gospodarki i budżetu w sprawie braku śmietniczek na Warszowie. Sprawa ewentualnych podwyżek została przez radnych Sławomira Nowickiego i Sylwii Marszałek zlekceważona. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego Komisja Gospodarki i Budżetu nie zajęła się tematem gospodarowania odpadami oraz planowanymi podwyżkami. Zastanawiam się czy nie jest to celowe działaniu radnych Grupy Morskiej na szkodę mieszkańców Świnoujścia O podwyżce za wywóz odpadów decyduje w drodze uchwały Rada Miasta na wniosek Prezydenta Miasta – wyjaśnił radny Borowski.

Radny Borowski rezygnację z reprezentowania Rady Miasta Świnoujście w Celowym Związku Gmin RXXI złożył mailem 2 listopada. Swoją decyzję uargumentował tym, że jak twierdzi pytanie zadane przez portal iswinoujscie.pl jest inspirowane przez radnego Sławomira Nowickiego.
– Oświadczam, że nie będę uczestniczył w politycznych przepychankach, intrygach i innych działaniach pana radnego skierowanych w moją osobę oraz pozostałych radnych Koalicji Obywatelskiej – wyjaśnił radny Jan Borowski.

Dzień później, czyli 3 listopada wpłynął na skrzynkę elektroniczną biura rady kolejny mail od Jana Borowskiego. Tym razem radny oświadczył krótko, że poprzedni mail wysłany został…przez pomyłkę. Ciężko nam odnaleźć słowa komentarza do tego rodzaju niestabilności decyzyjnej. Szczególnie, że mowa tutaj o przedstawicielu mieszkańców w Radzie Miasta i osobie pełniącej istotne obowiązki publiczne. Mimo, to musimy jednoznacznie podkreślić, że nasza rolą jest – co konsekwentnie czynimy

– zadawać pytania, zarówno Prezydentowi, jak i radnym oraz urzędnikom.

źródło: www.iswinoujscie.pl