Roboty drogowe na ulicy Wielkopolskiej w Świnoujściu – Uważajcie, kierowcy!

Roboty drogowe na ulicy Wielkopolskiej w Świnoujściu - Uważajcie, kierowcy!
Od poniedziałku 22 maja 2023 roku kierowcy poruszający się ulicą Wielkopolską w Świnoujściu powinni być przygotowani na utrudnienia związane z robotami drogowymi. W związku z planowanymi pracami, jezdnia na tym odcinku będzie zwężona, co może wpłynąć na płynność ruchu oraz wymagać większej ostrożności ze strony kierowców.

Zwężenie jezdni będzie miało miejsce pomiędzy ulicami Mazurską a Markiewicza. To właśnie na tym odcinku prowadzone będą prace drogowe, mające na celu poprawę stanu nawierzchni i infrastruktury drogowej. Prace te mogą trwać przez pewien czas, co oznacza, że kierowcy będą musieli dostosować się do nowych warunków na ulicy Wielkopolskiej.

Ważną informacją dla mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej jest fakt, że autobusy miejskie, począwszy od godziny 7:30 w poniedziałek, będą omijać wspomniany wcześniej odcinek ulicy Wielkopolskiej. Aby zminimalizować utrudnienia dla pasażerów, autobusy będą kursować alternatywną trasą przez ulice Mazurską, Mazowiecką i Drawską. Przystanek "Wielkopolska – n/ż" zostanie przesunięty na drugą stronę skrzyżowania Wielkopolska-Mazurska.

W związku z tym, apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego na tym odcinku ulicy Wielkopolskiej. W szczególności należy zwrócić uwagę na ograniczenia prędkości oraz pierwszeństwo na zwężonym fragmencie jezdni. Ponadto, obowiązuje zakaz postoju, zwłaszcza na skrzyżowaniu i w odległości do 10 metrów od niego. Ważne jest również, aby nie parkować samochodów zbyt blisko skrzyżowań, z uwagi na ruch autobusów poruszających się alternatywną trasą.

Miejski Zarząd Dróg w Świnoujściu prosi wszystkich kierowców o wyrozumiałość i współpracę w czasie trwania prac drogowych. Przypominamy, że takie inwestycje mają na celu poprawę jakości infrastruktury drogowej oraz zapewnienie większego bezpieczeństwa na drogach naszego miasta. Mamy nadzieję, że prace przebiegną sprawnie i jak najszybciej zostaną zakończone, przywracając normalne warunki ruchu na ulicy Wielkopolskiej.

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl