ROGER WATERS: US + THEM

FILM W REŻYSERII SEANA EVANSA ORAZ LEGENDARNEGO ZAŁOŻYCIELA GRUPY PINK FLOYD ROGERA WATERSA DOSTĘPNY W SERWISACH CYFROWYCH PREMIERA: 16 czerwca 2020

ROGER WATERS: US + THEM to film dokumentujący trasę koncertową 2017-2018 kultowego członka zespołu Pink Floyd , który 16 czerwca 2020 roku pojawi się w 4K, HD i SD Digital.

Dzięki Sony Pictures Home Entertainment widzowie otrzymają dostęp do zupełnie nowej post-fabularnej zawartości, w tym do krótkometrażowego filmu dokumentalnego A Fleeting Glimpse „zza kulis” oraz dodatkowych utworów koncertowych („Comfortally Numb” i „Smell the Roses”).

US + THEM prezentuje w oszałamiającej formie potężną dawkę muzyki założyciela, autora tekstów, kompozytora i członka Pink Floyd, Podkreśla przesłanie dotyczące praw człowieka, wolności i miłości. Film oparty na jego wielkiej światowej trasie koncertowej w latach 2017-2018 obejmującej łącznie 156 koncertów dla 2,3 miliona ludzi na całym świecie, zawiera klasyczne utwory z albumów The Dark Side of the Moon, The Wall, Animals, Wish You Were Here, a także z najnowszej płyty Watersa Is This The Life We Really Want?

Film wyreżyserowany przez Seana Evansa i Rogera Watersa pokazuje, jak to się odbyło. Wykorzystując najbardziej innowacyjną technologię cyfrową i dźwiękową przedstawia serię zapierających dech w piersiach wrażeń wizualnych, dźwiękowych i sensorycznych. Zabiera publiczność w pełną emocji, pobudzającą do myślenia podróż.

Waters pokazuje, że jest w istocie aktywistą muzycznym i jednym z najbardziej namiętnych komentatorów politycznych swoich czasów. Poświęcił swoje życie walce z tymi, którzy chcą kontrolować nasze życie i zniszczyć naszą planetę. Welcome to the Machine oraz Another Brick in the Wall Part II to surowe przypomnienie ponurych ostrzeżeń o wyobcowaniu, wysiedleniu, chciwości, cierpieniu, zniszczeniu i stracie. które dał nam dziesięciolecia temu. Ludzkiej strony autora piosenek nie można zobaczyć wyraźniej niż w Wish You Were Here – chociaż przedstawia tu ponury obraz świata, ostatecznie jego przesłaniem jest nadzieja w jedności i miłości.

US + THEM oddaje bliskie relacje Watersa z jego zarówno młodymi, jak i starymi fanami oraz wyjątkowy związek, jaki łączy go z publicznością.

Jeśli Animals uznać za orwellowski, to The Wall jest prosto z Bułhakowa –  Waters swoim wezwaniem do działania ostrzega nas przed obydwoma.

ROGER WATERS:  US + THEM  135 minut.

Reżyserzy: Sean Evans, Roger Waters

Producenci: Clare Spencer, Roger Waters

www.sonypictures.com/movies/rogerwatersusthem