Rok Wisławy Szymborskiej. Klub Literacki „Na Wyspie” oraz El Papa Cafe Hemingway zapraszają w sobotę!

Rok Wisławy Szymborskiej. Klub Literacki „Na Wyspie” oraz El Papa Cafe Hemingway zapraszają w sobotę!
„Nic dwa razy się nie zdarza!" – te słowa polskiej poetki Wisławy Szymborskiej warto zapamiętać i zarezerwować sobotnie popołudnie na niepowtarzalne spotkanie z twórczością jednej z najbardziej znanych na świecie polskich poetek.

W tym roku obchodzimy 100-lecie jej urodzin. 16 listopada 2022 r. Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. Z tej okazji w całym kraju odbywają się spotkania, sympozja, koncerty. Pamiętamy jeszcze jak w 2017 roku Michał Rusinek opowiadał w Świnoujściu o naszej noblistce. Dziś krakowska Fundacja im. Wisławy Szymborskiej z radością przyjęła informację o tym, że Klub literacki „Na Wyspie" w Świnoujściu oraz artystyczna kawiarnia „El Papa Hemingway" zapraszają już w najbliższą sobotę, 27 maja na wieczór z Szymborską. Co wyniknie z poetyckiego dialogu świnoujskich poetów z krakowską, literacką perłą? Jak dziś rozumiemy ten przekaz? W odczytaniu przesłania jej wierszy pomogą nam Iwona Dominiak, Aneta Kruk oraz Radomir Dobke, który oprawi muzycznie nasz wieczór.

W rodzinnym domu nazywana pieszczotliwie „Marychną", Wisława Szymborska po latach stała się jedną z najbardziej uznanych mistrzyń słowa na świecie. Posłuchajmy jej dziś i odczytajmy na nowo!

Sobota, 27 maja El Papa Cafe Hemingway przy ul. Bohaterów Września 69. Zapraszamy na godzinę 17:00.
Źródło: iswinoujscie.pl