ROSALÍA w liście miłosnym do Japonii

06/12/23

ROSALÍA w liście miłosnym do Japonii

Laureatka Grammy i Latin Grammy, piosenkarka i producentka, ROSALÍA, wydaje nowy singiel „TUYA”, który sama współprodukowała. To niezwykle zmysłowa piosenka reggaeton nasycona smyczkami tradycyjnego japońskiego instrumentu koto.

ROSALÍA znana jest ze świetnych teledysków. Najnowszy klip (reż. Stillz) został w całości nakręcony w Japonii. ROSALÍA i jej futrzany towarzysz wędrują ulicami Tokio, pogrążając się w refleksji i oddając się radości wielkiego miasta. To swego rodzaju list miłosny do Japonii – artystka darzy kraj wielką miłością i szacunkiem oraz często go odwiedza, nie tylko w celach służbowych. Od dawna inspiruje się społecznością, muzyką i sztuką Japonii.

Eksploracja jest częścią tego, kim jestem jako muzyk. W przypadku «TUYA», inspiracje takie jak reggaeton, instrumenty japońskie, flamenco i gabber techno współistnieją na tym samym poziomie.
-komentuje ROSALÍA


„TUYA” to pierwsze wydawnictwo ROSALÍI od czasu „RR”, wspólnego projektu stworzonego z jej partnerem i ikoną reggaetonu Rauwem Alejandro.

ROSALÍA koncertuje obecnie w Europie. Pełna lista festiwali znajduje się na stronie artystki (https://www.rosalia.com/tour/).
Źródło: Sony Music Poland