Rowerami na plażę. Pomorze Zachodnie zaprasza

Rowerami na plażę. Pomorze Zachodnie zaprasza
Kołobrzeg, Dziwnów, Międzyzdroje, Świnoujście – to będzie wyjątkowy długi weekend na dwóch kółkach. Województwo Zachodniopomorskie i radio Zet zapraszają miłośników aktywnego wypoczynku na rowerowe pikniki w pięknych nadbałtyckich miejscowościach. Startujemy 16 czerwca przy kołobrzeskiej latarni, a kończymy na świnoujskiej Promenadzie Zdrowia w niedzielę 19 czerwca.

Moc atrakcji czeka na mieszkańców regionu i turystów podczas cyklu rowerowych eventów, które odbędą się w Kołobrzegu (czwartek, 16 czerwca), Dziwnowie (17 czerwca), Międzyzdrojach (18 czerwca) i Świnoujściu (19 czerwca).

– Sezon rowerowy rozkręca się na dobre. Trasy Pomorza Zachodniego to idealne miejsca na aktywny urlop. W tym roku przygotowujemy dla rowerzystów mnóstwo nowych atrakcji – zapowiada marszałek Olgierd Geblewicz. – W przedwakacyjny długi weekend zapraszamy nad Bałtyk. Będzie się działo! Będą zabawy dla najmłodszych i minizawody kolarskie. Przygotowujemy też superniespodziankę, która na pewno spodoba się podróżującym po naszym regionie na dwóch kółkach.

Rowerowe miasteczka Województwa Zachodniopomorskiego i Radia ZET powstaną przy promenadach. Będą działać od godziny 11 do 16. Znajdą się w nich m.in. tor przeszkód dla małych rowerzystów, kolarskie trenażery, strefa znakowania rowerów i warsztat. Będzie można przetestować kaski i inne rowerowe gadżety. Atrakcyjne nagrody czekają na uczestników testów wiedzy o bezpieczeństwie na drodze.
Uczestnicy rowerowych pikników będą mieli poznać bogatą ofertę turystyczną Pomorza Zachodniego. Swoje propozycje dla wypoczywających nad Bałtykiem przedstawią również miasta-gospodarze: Kołobrzeg, Dziwnów, Międzyzdroje, Świnoujście.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego