Runmageddon Arena Gliwice zaskoczy górniczym stylem

Stalowe koła górniczych, podkłady kolejowe, a do tego znane i lubiane przeszkody Runmageddonu to będzie czekać na uczestników gliwickiego Runmageddonu.  Podczas biegu przez przeszkody w Arenie Gliwice,  w dniu 12 lipca 2021 r. dzieci, młodzież oraz dorośli przeżyją niesamowitą, sportową przygodę. Będę mieli dobrą okazję, żeby sprawdzić, jak smakuje  ekstremalne wyzwanie, w którym rocznie startuje kilkadziesiąt tysięcy Polaków.

Runmageddon Arena Gliwice już za chwilę… fani dobrej zabawy i sportowych wyzwań drżą na myśl, że już 12 lipca 2021 r. wystartują w ich ulubionym, ekstremalnym biegu przez przeszkody. Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem nie tylko dla uczestników, ale także dla kibiców, którzy w końcu, po roku przerwy,  będą mogli przyjść i dopingować zawodników. Gospodarz Miasto Gliwice serdecznie zaprasza na ten spektakularny pokaz siły i charakteru.

Górnicze atrakcje na Runmageddonie

W tym roku na Runmageddonie pojawi się górnicza niespodzianka. Dzięki uprzejmości Muzeum Górnictwa Węglowego z Zabrza, zawodnicy pokonywać będą pętle z wyjątkowym obciążeniem o wadze około 30 kg. Będą oni biegać, maszerować ze stalowymi kołami wozów używanych do podziemnego transportu węgla lub podkładami kolejowymi. Muzeum Górnictwa zadba też o fantastyczną strefę chillout na Miasteczku Kibica. Udostępni peryskop w kształcie bryły węgla, który posłuży do oglądania filmów z wnętrza kopalni. Przygotuje liczne atrakcje dla dzieci takie jak: worki do skakania, piankowy węgiel do zabawy, tunele do czołgania, czy piankowe klocki do budowania.

Harmonogram wydarzenia

12 lipca, to dzień, który warto zapisać sobie w kalendarzu. Już od rana, od godziny 7:40 na trasy Runmageddonu w Arenie Gliwice wybiegną zawodnicy OCR, którzy będą rywalizacji o miano najszybszego i najsprawniejszego. Tuż po nich, od 8:00 do 12:00 trwać będą starty formuły Rekrut. Co 15 minut uczestnicy wybiegać będą na 6-kilometrową trasę najeżoną 30 przeszkodami. Będzie to najdłuższy i najbardziej wymagający dystans gliwickiej edycji biegu, w której udział mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 rok życia. Kolejną formułą dla tej grupy wiekowej będzie INTRO, czyli dystans 3 kilometrów z 15 przeszkodami. Jego starty zaplanowane są na godziny: 15:00, 15:15, 15:30, 15:45, 16:00. Młodzież między 12 a 15 rokiem życia będzie mogła sprawdzić się na trasie formuły Junior, której starty przewidziane są  na godziny: 14:00 i 14:15. Nastolatkowie do przebiegnięcia będą mieli 2 kilometry, a do pokonania – 15 przeszkód. Dzieciom między 4 a 11 rokiem życia dedykowana jest formuła KIDS. Tego dnia najmłodsi Runmageddończycy pokonywać będą kilometrową trasę z 10 utrudnieniami. Ich starty odbędą się miedzy 10:20 a 13:40. W wyznaczonych godzinach startować będą określone grupy wiekowe. Na koniec soboty od godziny 17:00 do 18:45 w szranki staną zespoły rodzinne, gotowe na wspólną przygodę Runamgeddonu Family.

Informacje praktyczne

Do udziału w Runmageddonie zapisywać się można przez stronę www, do piątku do godziny 14:00. Po tym terminie możliwe będą zapisy osobiste, w dniu eventu w Biurze Zawodów w punkcie Nowe Zapisy. Ich dostępność zależeć będzie od wolnych miejsc w seriach, dlatego nie ma co czekać, lepiej zapisywać się poprzez stronę www.runmageddon.pl

Adblock test (Why?)

zródło: Infowire.pl