Rusza 29. edycja WOŚP

Finał WOŚP już 31 stycznia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 29., tym razem dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Wszystkie informacje o działaniach w naszym mieście, na bieżąco aktualizowane, znajdują się na oficjalnej stronie Harcerskiego Sztabu Świnoujście: wosp.swinoujscie.pl.

W tym roku musimy być szczególnie kreatywni w związku z sytuacją epidemiologiczną, która nakłada obowiązek wielu obostrzeń, które należy respektować.

Właśnie ruszyły aukcje na Allegro, licytować można na stronie: aukcje.wosp.swinoujscie.pl/.

Wszystkich chętnych do wystawienia kolejnych przedmiotów na aukcjach i licytacjach – bo planujemy także takie „na żywo” – zapraszamy do kilku punktów w Świnoujściu:
• Świnoujście LEWOBRZEŻE: GoDan Strefa Uśmiechu Świnoujście przy ul. Lutyckiej 2a/3, od poniedziałku do piątku w godz. 11-17, a w sobotę w godz. 10-14.
• Świnoujście LEWOBRZEŻE: Daniel Ziętek, tel.: 793332807,
• WARSZÓW – Miejski Dom Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 10-18,
• KARSIBÓR: Tomasz Olechwir, tel.: 601754844,
• PRZYTÓR: Miejski Dom Kultury – poniedziałek, środa i piątek w godz. 7.30-19.00 oraz wtorek i czwartek w godz. 10.00-16.00.

Większość działań przeniesionych jest do internetu, stąd pomysł eSkarbonki – „wirtualnej puszki”. Link do sztabowej eSkarbonki: eskarbonka.wosp.org.pl/63tqba.

Szpital Miejski im. Jana Garduły zadbał o profilaktykę – od przyszłego tygodnia diagności zapraszają na badania do laboratorium.
RCKiK w Świnoujściu nieustannie czeka na krwiodawców. Rejestracja odbywa się w dni powszednie w godzinach 8.00 – 11.00.

W ciągu 28. Finałów WOŚP, Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 mld PLN. Zostało zakupionych ponad 65 200 urządzeń, w tym także do oddziałów pediatrycznego i neonatologicznego naszego świnoujskiego szpitala.

Agnieszka Natorska
WOŚP Świnoujście

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl