Ruszyła zbiórka na rehabilitację Iwony

Ruszyła zbiórka na rehabilitację Iwony
Iwona Kowalska –Wojtal to 50-letnia świnoujścianka, która pilnie potrzebuje pomocy. W sierpniu doszło u niej do poważnych zaburzeń neurologicznych, które spowodowały ciężką postać polineuropatii ruchowo – czuciowej. Iwona spędziła aż 2 miesiące w Szpitalu Miejskim gdzie była diagnozowana ,ale nie rozpoczęto procesu leczenia. A czas przy tego typu schorzeniach odgrywa niezwykle istotną rolę.Obecnie Iwona przebywa w Zakładzie Opieki Długoterminowej Fregata w Świnoujściu. Wymaga intensywnej rehabilitacji neurologicznej, która jest niedostępna na NFZ.

Iwona znana jest wielu mieszkańcom Świnoujścia, gdyż przez kilkanaście lat prowadziła Centrum Informacji Turystycznej. Zna ją doskonale lokalna branża turystyczna, dla której przez lata przygotowywała informatory, mapy, oferty i reklamy miejskie. Dbała o promocję Świnoujścia i wysoki standard obsługi bezpośredniej klientów. Zawsze uśmiechnięta, pomocna i bardzo cierpliwa, nic nie było dla niej problemem – budowała zręby profesjonalnej obsługi ruchu turystycznego w Świnoujściu. 

Dzisiaj Iwona jest osobą leżącą ( z niedowładem rąk i nóg ), dlatego rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Powinna trafić jak najszybciej do specjalistycznego ośrodka rehabilitacji neurologicznej, gdzie będzie usprawniona do takiego stopnia, żeby w miarę normalnie zacząć żyć. Koszty transportu medycznego i rehabilitacji przekraczają możliwości finansowe najbliższej rodziny. Mąż Arek poświęca każdą wolną chwilę opiece nad Iwoną, córka Kasia studiuje i dla jej Mamy najważniejsze jest, żeby szczęśliwie te studia skończyła bez względu na jej problemy zdrowotne.
Ruszyła zbiórka na rehabilitację Iwony [1]

Dlatego grono bliskich znajomych Iwony, których spotkała na przestrzeni wielu lat swojego życia zawodowego i prywatnego prosi o wsparcie. Iwona wymaga również wsparcia psychicznego, gdyż nagłe, o piorunującym przebiegu wydarzenia zdrowotne jakie dotknęły ją w ciągu minionych 3 miesięcy niszczą ją psychicznie.

Organizujemy zrzutkę, która pozwoli zawalczyć Iwonie o nadzieję na drugie życie – a to może dać tylko skuteczna specjalistyczna rehabilitacja psychiczna i neurologiczna. 

zrzutka.pl/wuej24