Safri Duo wracają z nowym singlem „Lonely Days”

Źródło: Universal Music Polska
06/28/24

Safri Duo wracają z nowym singlem „Lonely Days”

Stacjonujący w Kopenhadze Safri Duo połączyli siły z niemiecką gwiazdą DJ-ingu Davidem Puentezem i holenderską wokalistką Jaimes.

Efektem ich współpracy jest kandydat do miana globalnego hitu – piosenka „Lonely Days”, którą łączy klasyczne brzmienie Safri Duo z nowoczesnym EDM. Euforyczny refren i wybuchowe brzmienie bębnów czynią premierowy utwór idealną ścieżką dźwiękową na lato.

„Lonely Days” to melancholijny, elektroniczny popowy kawałek, który niesie za sobą nadzieję na lepsze dni. Smutny, pełen tęsknoty tekst kontrastuje z podnoszącymi na duchu syntezatorami i energetyczną perkusją.

– Zależało nam na stworzeniu idealnej równowagi. W „Lonely Days” nasza miłość do popu koegzystuje z uwielbieniem dla muzyki elektronicznej. Jesteśmy przekonani, że ten utwór jest nowym otwarciem dla Safri Duo. Piosenka silnie rezonuje z kierunkiem, który obraliśmy w ubiegłym roku – komentują Morten Friis i Uffe Savery.

Odkąd za sprawą nagranego wspólnie z twocolors hitu „Cynical” Safri Duo pokazali się nowej publiczności, pracowali nad reinterpretacją swojego stylu. Grupa zaprezentowała świeże podejście do elektronicznej muzyki tanecznej, łącząc charakterystyczny dla siebie songwriting z perkusją. Za sprawą „Lonely Days” Safri Duo chcą kolejny raz podzielić się ze słuchaczami swoją podnoszącą na duchu twórczością, która pomoże im nie tylko w samotne dni, ale także przy każdej innej okazji.

Grupa ma ambitne plany na ten rok, ale prosi żądnych szczegółów fanów o jeszcze chwilę cierpliwości.

blank