Sam Tompkins powraca z nowym singlem

01/20/23

Sam Tompkins powraca z nowym singlem

Sam Tompkins prezentuje drugą zapowiedź niecierpliwie oczekiwanego debiutanckiego albumu – singiel „Die For Someone”.

Brzmienie Sama Tompkinsa wciąż ewoluuje, a „Die For Someone” udowadnia, że artysta ma sporo do przekazania. – Znacie to uczucie, kiedy myślicie: pragnę się zakochać, ale i trochę się boję przez ostatnie doświadczenia To właśnie na nim skupia się ten singiel – opowiada artysta. Optymistyczny popowy refren, poruszający wokal i niespotykana pasja niewątpliwie pomogą mu zdobyć kolejnych fanów.

„Die For Someone” jest pierwszym z wielu zaplanowanych na ten rok wydawnictw. Utwór jest następstwem wydanego pod koniec 2022 roku „Lose It All”, który zadebiutował na 9. miejscu w Wielkiej Brytanii. Singiel już przed premierą zgromadził ponad 22 mln wyświetleń w mediach społecznościowych.

Tompkins jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się na świecie brytyjskich piosenkarzy. „Wonderland” nazwał go „przekonującym muzykiem, któremu udaje się uchwycić i przywołać znane wszystkim, lecz niemożliwe do opisania emocje”. Artysta otrzymał także ogromne wsparcie BBC Radio 1. Bez problemu wyprzedaje każdy koncert, równie imponujące sukcesy osiąga zresztą w streamingu – ma na koncie już 130 mln streamów i 3 mln stałych słuchaczy na samym Spotify. W zeszłym roku jego EP-ka „Who Do You Pray To?” wspięła się do pierwszej dziesiątki w UK.

Brytyjczyk natychmiast podbił serca amerykańskich gwiazd. Nicki Minaj użyła sampla „Whole” w singlu „Love In The Way”, a piosenka JNR Choi „To The Moon” z jego wokalem osiągnęła 215 mln streamów oraz szczyt listy Spotify Viral Hits. Justin Bieber – mistrz i przyjaciel Sama – dzielił z nim scenę podczas europejskiej trasy koncertowej. Do grona jego fanów zaliczają się również Elton John, Shawn Mendes, Fred Again, Sam Smith, Drake, Bebe Rexha, Krept & Konan, Chip czy Clean Bandit.

2023 zapowiada się na intensywny rok. Poza wieloma zaplanowanymi współpracami z międzynarodowymi gwiazdami, Sam Tompkins wkrótce wyruszy w największą jak dotąd trasę koncertową oraz pojawi się na wielu festiwalach. Wielkimi krokami zbliża się także do premiery debiutanckiego albumu. Już wkrótce więcej informacji!
Źródło: Universal Music Polska