Samara Joy, podwójna laureatka Grammy, na koncercie w Polsce

09/08/23

Samara Joy, podwójna laureatka Grammy, na koncercie w Polsce

12 kwietnia 2024 w pięknej sali NOSPR w Katowicach w ramach projektu „SIESTA w drodze” wystąpi olśniewająca wokalistka, Samara Joy. To będzie jedyny koncert w Polsce w ramach europejskiego tournée.

Samara Joy, dwukrotna zdobywczyni nagrody Grammy, powraca z nowym singlem „Tight”. Utwór z udziałem Joy i jej zespołu (pianisty Luthera Allisona, basisty Mikey Migliore’a i perkusisty Evana Shermana) został nagrany w legendarnym Electric Lady Studios w Nowym Jorku. Utwór „Tight”, oryginalnie napisany przez Betty Carter, jest prawdziwą wizytówką Joy. Teledysk do singla zawiera zarówno jej występy na żywo, jak i sesję nagraniową w studio.

Wydanie „Tight” jest kontynuacją wspaniałego roku, w którym Samara Joy zdobyła nagrody dla Najlepszego Nowego Artysty i Najlepszego Jazzowego Albumu Wokalnego podczas tegorocznego rozdania Grammy. Joy wydała również edycję deluxe swojego albumu „Linger Awhile”, która zawiera zupełnie nową muzykę oraz ulubione utwory fanów, takie jak „Guess Who I Saw Today” i „Can’t Get Out Of This Mood”.

Od czasu przełomowego zwycięstwa Samary w tak ważnych kategoriach Grammy, album „Linger Awhile” osiągnął 1. miejsce na liście bestsellerów Amazon, Billboard Jazz, Pandora Trendsetters, iTunes i Amazon w sprzedaży muzyki cyfrowej i płyt CD i nie tylko. Samara zgromadziła ponad 1 milion obserwujących na Instagramie i TikToku, a jej trasy koncertowe na całym świecie wyprzedały się w rekordowym tempie.

Dzięki nagrodzonemu nagrodą Grammy i zajmującemu czołowe miejsca na listach przebojów albumowi „Linger Awhile”, 23-letnia Samara Joy dołącza do takich gwiazd jak Sarah Vaughan, Ella Fitzgerald i Billie Holiday jako kolejna sensacja wokalistyki jazzowej Verve Records. Jej głos, bogaty i aksamitny a jednocześnie wyrafinowany, już przyniósł jej legiony fanów, cementując jej status jako być może pierwszej śpiewającej gwiazdy jazzu pokolenia Z.

Samara Joy urodziła się w 1999 roku w Nowym Jorku, wychowała na Bronxie. Pochodzi z rodziny muzyków. W 2019 roku zwyciężyła w konkursie wokalnym Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition, a w 2020 roku znalazła się w gronie stypendystów wyróżnionych przez fundację Elli Fitzgerald. Jeszcze jako studentka postanowiła nagrać pierwszą płytę, na którą fundusze zebrała w serwisie crowdfundingowym. Album zatytułowany „Samara Joy” ukazał się w 2021 roku nakładem niezależnej wytwórni Whirlwind.

Jej głos, bogaty i aksamitny, a jednocześnie zaskakująco wyrafinowany, zdobył już fanów takich jak Anita Baker, Regina King, Kelly Clarkson czy Jennifer Hudson, ale też oraz zapewnił występy w programach TODAY Show, The Tonight Show z Jimmym Fallonem, The Late Show ze Stephenem Colbertem czy CBS Mornings. Dodatkowo miliony polubień na Tik Toku umacniają status Samary jako pierwszej gwiazdy jazzu pokolenia Z.
Źródło: Universal Music Polska